CHP’li belediyeler işçilere zam yaptı

 CHP’li belediyeler işçilere zam yaptı

Akhisar, Turgutlu ve Alaşehir belediyelerinde işçilerine zam yapılarak ekonomik koşullarında iyileştirmelere gidildi. Yapılan son zamlarla birlikte CHP’li belediyelerde en düşün işçi maaşı Akhisar’da 11 bin 300, Turgutlu’da 11 bin 342, Alaşehir’de 11 bin, Saruhanlı’da 11 bin 325 lira oldu. Zamlar Turgutlu ve Saruhanlı’da davul, zurna ve halaylarla kutlandı.

Her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduğunu belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Çalışan, üreten, evine ekmek götüren işçilerimizin alın teri bizim için çok kıymetli. Akhisar’a birlikte hizmet etmekten onur duyduğum yol arkadaşlarıma hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

 

Zam haberinin davul ve zurnayla kutlandığı Turgutlu’da belediye başkanı Çetin Akın, “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduk. Biliyoruz ki, ne kadar fazla maaş veriyor olsak da enflasyonist bir ortamda maaşlar her geçen gün hızla erimekte, yapılan zamların bir anlamı kalmamaktadır. Memleketimizin en kısa zamanda bu atmosferden kurtulmasını ümit ediyorum” dedi.

 

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Belediyemizde kadrolu işçi statüsünde çalışan personellerimizi enflasyona ezdirmemek için Hizmet-İş Sendikası ile ek protokol imzalayarak maaşlarında iyileştirme yaptık” dedi.

 

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Tüm personelime helal hoş olsun. güle güle harcayın. Gönül daha fazlasını vermek istiyor ancak bütçemiz buna olanak sağlamıyor. Hiçbir çalışanımızın alın terini biz heba etmeyiz.  Alın teriyle çalışan tüm emekçilerin başımızın üstünde yeri var” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir