CHP’li Biçer: 60 bin dönümlük gölde tek bir damla su kalmadı!

 CHP’li Biçer: 60 bin dönümlük gölde tek bir damla su kalmadı!

Salihli Çevre Derneği’nin Salihli Tekelioğlu Köyünde düzenlediği; “Gölmarmara Yaşasın, Gördes Barajı Yıkılsın, Gediz Temizlensin!” eylemine katılan CHP 26. Dönem Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, 60 bin dönümlük alanı kaplayan Gölmarmara gölünden geriye bir tek damla su kalmadığını belirterek “Kapitalizmin felaketler çağındayız”dedi.

Salihli Çevre Derneği’nin Salihli Tekelioğlu Köyünde düzenlediği “Gölmarmara Yaşasın, Gördes Barajı Yıkılsın, Gediz Temizlensin!” eylemine katılan CHP 26. Dönem Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, iklim krizine dikkat çekerek, iklim adaletini savunmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

60 BİN DÖNÜMLÜK GÖLDE TEK BİR DAMLA SU KALMADI!

İklim krizi açısından çarpan etkisi yaratarak büyüyen bir süreçte olunduğunu vurgulayan Biçer paylaşımında şu ifadeleri kullandı “Kapitalizmin felaketler çağındayız. Ekolojik yıkım, iklim krizi, küresel ısınma, afet gibi konular makro ölçeklerden mikro ölçeklere, uluslararası alandan ulusal ve yerel-yöresel ölçeğe kadar çok kapsamlı, çok disiplinli bir soruna, sistemsel sürdürülemezliğe, mücadeleye, dayanışmaya, geleceğe işaret ediyor. Çağımız insanın yarattığı yıkımı yaşamaya başladığı çağ… Fotoğraflarda gördüğünüz mısır tarlasına dönüşmüş alanlar; birkaç yıl öncesine kadar Ege Bölgesi’nin en büyük gölü olan Gölmarmara Gölü’ydü. Ne yazık ki 60.000 dönümlük alanı kaplayan gölden geriye bir tek damla su kalmamış.

Göl, kurumuş, çölleşmiş…

Salihli Çevre Derneği’nin Salihli Tekelioğlu Köyünde düzenlediği; Gölmarmara Yaşasın, Gördes Barajı Yıkılsın, Gediz Temizlensin! eylemindeydik…

Başka bir yaşamın, korunmaya alınmış bir dünyanın konum ve durumunun sorgulandığı bu süreçte kendi politik konumumuzu en iyi biçimde ortaya koymak durumundayız.

Yaşamı bütünlüklü bir şekilde korumak, iklim adaletini savunmak zorundayız.”

Kuruyan Gölmarmara Gölü

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir