CHP’li Biçer: Kadınlar hiçbir yere gitmeyecek. Alışın!

 CHP’li Biçer: Kadınlar hiçbir yere gitmeyecek. Alışın!

CHP’li Biçer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yaptığı paylaşımda, kadınları hayatın her alanından koparmaya çalışan erkek egemen sistem ve yasalarının kadınlara kabul ettirilemeyeceğini vurgulayarak “Kadınlar hiçbir yere gitmeyecek, alışın!”ifadesini kullandı.

 

CHP 26. Dönem Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, ülkemiz ve dünyadaki kadın mücadelesinin gücüne dikkat çekti.

Kadınların, çıktıkları özgürlük yolundaki yürüyüşlerini büyüterek sürdürdüğünü kaydeden Biçer, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Dominik’ten yükselen ses, İran’da, Türkiye’de büyüyor.

Bu yürüyüşün zaferle sonuçlanması, erkek egemen toplum etkisinin yok edilmesi ve kadınların bedenlerine sahip çıkabilmeleri, her konuda iradelerini kullanma özgürlüklerini tam olarak kazanmaları ile mümkün olacaktır.

Kadınların özgürlüğü, toplumların da genel özgürlük düzeyini gösterir.

Kadınların özgürlüğü,

Toplumun özgürlüğüdür.

Kadınlar uzun süredir hak arama ve yaşam mücadelesinde Türkiye’nin dört bir yanında susmanın karşısında konuşmanın, yalnızlaşmanın karşısında çoğulluğun ve dayanışmanın sesini yükseltiyor.

Çünkü ülkemizde ne yazık ki kadın katillerini, tacizci ve tecavüzcüleri yargılamayanlar, cinsel istismara karşı af yasalarını sistematik şekilde gündeme sokanlar, İstanbul Sözleşmesi’ni kaldıranlar; kadınları ve yaşam mücadelesini görmezden geliyor.

Kadınlar da bu düzene karşı ve sokakta, plazalarda, evlerde çaresiz, umutsuz bir yaşama mahkûm edilmelerine karşı örgütlenmenin güçlü bir sesinin bu 25 Kasım’da da yükselsin istiyorlar.

Bizler, kadınlar iş yerlerinde, fabrikalarda, evlerde, sokaklarda sistematik erkek şiddetine maruz kalırken kadınların #İstanbulSözleşmesi‘ndeki ısrarını sürdürüyoruz.

Erkeklerin tahakküm ve karanlığına karşı, kararlılıkla toplumsal cinsiyet eşitliğini savunarak birlikte mücadele ediyoruz.

İran’da ve dünyanın her yerinde sesimizi ortaklaştırıyoruz.

Kadınları hayatın her alanından koparmaya çalışan, bunu din referansıyla yaptığını savunan erkek egemen sistem, otoriter kadayla yaptığı yasaları topluma ve özellikle kadınlara kabul ettiremeyecek.

Kadınlar hiçbir yere gitmeyecek. Alışın!

#kadınlaryürür

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir