CHP’li Biçer: Kılıçdaroğlu’nun kıymetini bilmek lazım

 CHP’li Biçer: Kılıçdaroğlu’nun kıymetini bilmek lazım

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun partililere seslenerek “Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Artık karar verin, bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz yenmeyecek miyiz?” sorusuna birçok partili gibi “yanındayız” cevabı veren CHP’li Tur Yıldız Biçer, “Kılıçdaroğlu’nun kıymetini bilmek lazım”ifadesinin altını önemle çizdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Seferihisar’daki kampında yaptığı konuşmada partililere, “Bu mücadelede halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz. Özgürlük, doğruluk, adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz. Ama şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğinizi de görüyorum ama artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?”diye seslendi. Ülke genelinde yüzbinlerce partili sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını dile getirdi.

CHP 26 Dönem Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de sosyal medya sayfasında Kılıçdaroğlu ile birlikte çekildiği bir fotoğrafı paylaşarak altına, yanında olduğu mesajı verdi.

“20 YILLIK KÖTÜ BİR REKLAM ARASININ SONUNA GELDİK”

2015 yılında Cumhuriyete “90 yıllık reklam arası”dediği için tepki çeken Eski AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’ya atıfta bulunarak “20 yıllık kötü bir reklam arasının sonuna geldik” ifadesini kullandı. Biçer, paylaşımında Kılıçdaroğlu’nun seçime gidilen süreçte ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, şu görüşlerini dile getirdi “Yanındayız Sayın Genel Başkanım. Türkiye’de demokrasi açısından çok çok önemli, tayin edici bir süreçteyiz. 2023 bu nedenle çok önemli. Telafisi olmayacak. 20 yılın sonunda travmatik, korkunç bir iktidarla karşı karşıyayız.

Başka hiçbir şeyle kıyaslanabilecek gibi değil. Türkiye halkı ilk defa ucu açık bir şekilde her geçen gün daha da kötüye giden şartlar karşısında hayatta kalma savaşı veriyor. Yoksulluk ve açlık her an yoğunlaşarak artıyor.Bir ülke böyle bir acı çekerek yaşayabilir mi?Yaşayamaz! Sonu görülmeyecek şekilde ezilmeye razı olabilir mi? Olamaz! Bu kötü gidişi durdurabiliriz.Yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarı tarihsel ve toplumsal nitelikteydi. Bu başarıyı tekrar elde edebiliriz. Cumhuriyet değerlerini kaldığı yerden gelişerek devam ettireceğiz. Tarihsel bir dönemin sonundayız. Cumhuriyete bir reklam arası, 90 yıllık bir parantez demişlerdi. Ama şimdi 20 yıllık kötü bir reklam arasının sonuna geldik.

“YEPYENİ BİR ŞAFAĞIN EŞİĞİNDEYİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi de kendini bu süreçte geliştirerek devam yoluna edecektir. Yepyeni bir şafağın eşiğindeyiz. Türkiye’nin böyle otoriter bir rejimden sandık yoluyla demokratik bir rejime geçişinin örneğini yazmak üzereyiz. Bunu başaracak güç hem Cumhuriyet Halk Partisi’nde hem Türkiye’de var. O yüzden #YANINDAYIZ. Türkiye’de ilk defa birbirine hiç benzemeyen muhalefetin kendi öz gücünün varlığını o gösterdi; otoriter rejimi değiştirmek için ilk o yola çıktı.

“6’LI MASANIN ARKASINDAYDI AMA ÜSTÜNDE OLMAYA HİÇ ÇALIŞMADI”

6’lı masanın arkasındaydı; ama “üstünde” olmaya hiç çalışmadı. Kendi özgür idareleriyle demokrasi üzerinde anlaşabilmiş siyasi parti liderleri ve temsilcilerini masanın etrafında o oturtuyor. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının nasıl şekilleneceği konusunda samimiyetle o çalışıyor. Kıymetini bilmek lazım. Tam da bunun için #YANINDAYIZ Diktatöryel rejim karşısında güç birliği yapması, ülkenin demokratikleşmesi, halkın yaşadığı korkunç yoksulluğun sona ermesi için verdiği mücadelede #YANINDAYIZ

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.