CHP’li Bilgin de parsel parsel satıyor!

 CHP’li Bilgin de parsel parsel satıyor!

AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin, belediyenin arazilerini bir bir satmasına tepkiler devam ederken, CHP’li Saruhanlı ve Akhisar belediyelerinde de aynı tablo yaşanıyor. Geçtiğimiz ay bir arsa satışı yapan Akhisar’ın ardından, Saruhanlı Belediyesi de bugün 10 adet gayrimenkulü yok pahasına sattı.

Hülya Kılınç

Büyükşehir Yasası’yla 2012 yılında mahalleye dönüşen köy ve beldelerde, köylünün ortak kullandığı tüm mallar, meralar ve taşınmazların bağlı oldukları belediyeye geçmesiyle birlikte başlayan arazi satışları, dur durak bilmiyor. Köylünün hayvanını otladığı meralar, tarlalar, ortak kullandığı köy evi, kahvehaneler, arsalar, ne var ne yok belediyeler tarafından parsel parsel satılmaya devam ediyor.

BİLGİN, HALKIN MALINI ACIMADAN SATTI!

AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin Yuntdağı bölgesinde köylerden belediyeye geçen 22 adet tarla, arsa, ev, zeytinlik gibi taşınmazı dün yaptığı ihale ile satmasına tepkiler devam ederken, bugün de CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin,  köy ve beldelerden belediyeye geçmiş olan zeytinli tarla (benzinlik), tarla, köy çeşmesinin de içinde bulunduğu arsa, dükkan (kahvehane) gibi  10 adet gayrimenkulün satışını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz haziran ayında da CHP’li Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Reşatbey Mahallesi’ndeki 3 bin 64 metrekarelik bir arsanın satışını gerçekleştirmişti.

KILIÇDAROĞLU’NU DİKKATE ALMIYORLAR!

Mera, arsa, tarla ve ortak alanların gerçek sahibi olan vatandaşlar, halkın malı olan gayrimenkullerin şirket ve şahıslara peşkeş çekilmesine tepki gösterirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitaben “Köy malları size emanettir, bunların tapularını muhafaza edeceksiniz ve biz iktidara geldiğimizde bunları halka iade edeceğiz” sözlerinin ise CHP’li belediye başkanları tarafından pek de dikkate alınmadığı görüldü.

zeki bilgin
Zeki Bilgin

Besim Dutlulu

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir