CHP’li Gürtunca: Yazıklar olsun!

 CHP’li Gürtunca: Yazıklar olsun!

Milli Savunma Bakanlığı’nın ziyaret programından bu bayram alınan kararla Kore ve Kıbrıs muharip gazilerimizi çıkarmasına tepki gösteren CHP’li Gürtunca “Alınan kararla sadece Güneydoğu ve 15 Temmuz şehit ve gazileri ziyaret edilecekmiş. Anlaşılan Kurtuluş Savaşı gazilerimiz yaşasaydı onları da ayırarak ziyaret etmeyecektiniz! Yazıklar olsun”dedi.

 

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) yıllardır milli ve dini bayramlarda uyguladığı şehit aileleri ve gazilere yaptığı ziyaret programından bu bayram alınan kararla Kore ve Kıbrıs muharip gazilerini çıkarmasına tepki gösterdi.

Sadece Güneydoğu ve 15 Temmuz şehitleri ziyaret edilecekmiş

Manisalı birçok Kore ve Kıbrıs muharip gazisinin kendisine ulaşarak üzüntüsünü dile getirdiğini kaydeden Gürtunca “Gazilerimiz bizlere ulaşarak “ vatanımız için gözümüzü kırpmadan ölüme koştuk, vatana canımız feda! Ancak yılda bir defa Milli Savunma Bakanlığı  temsilcisinin yaptığı ziyaret bizi onurlandırıyor, torunlarımızın yanında onurlandırıyordu. Bugün de bekledik ancak gelen olmayınca boynumuz bükük kaldı. Yetkilileri aradığımızda: Aldığımız kararla sadece Güneydoğu ve 15 Temmuz şehit ve gazilerini ziyaret edeceğiz dediler.”

Beyler , şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim onurumuzdur ! Toplumun tüm kesimlerinde yapılan ayrımcılık şehitlerden sonra gazilerimizde de mi oluyor? Vatanı, devleti için biri canını ortaya koyarken Kore ve Kıbrıs Gazilerimiz gazoz kapağı koymuyor! 5 dakikalık bayram ziyareti size zul mü geliyor? Anlaşılan Kurtuluş Savaşı gazilerimiz yaşasaydı onları da ayırarak ziyaret etmeyecektiniz!

Olayın takipçisiyiz

Bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Cumhuriyet Halk Partisi olarak MSB’yi bu hatalı uygulanan dönmeye davet ediyoruz. Tüm gazilerimizin ayrım gözetmeksizin en kısa zamanda ziyaret edilerek, gönüllerin alınmasını istiyoruz vatanı milleti için canlarını ortaya koyan Gazilerimiz, şehitlerimiz aileleri onurumuzdur”diyerek olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir