Çocukların 23 Nisan coşkusu sokaklara taştı

 Çocukların 23 Nisan coşkusu sokaklara taştı

Manisa Spil Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yürüyüşü düzenledi.

Okul öncesi eğitimde farkındalık yaratmak ve okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, Şube Müdürü Erdinç Balcı’nın yanı sıra öğretmenler, veliler ve çevre okuldaki öğrenciler de katıldı.  Spil Anaokulunda dans edip, şarkılar söyleyerek eğlenen minik öğrenciler Manisa Lisesi bandosu ile birlikte Adnan Menderes Mahallesi, TOKİ 3 konutları ve Şehir Hastanesi çevresinde ellerinde bayraklarla yürüyüş yaptı.

“Okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir”

Okul öncesi eğitimin gömleğin ilk düğmesi olduğunu ve bunu doğru iliklemek gerektiğini ifade eden Spil Anaokulu Müdürü Hülya Tunç, “Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. İnsan hayatının en önemli dönemi, özünün açığa çıktığı yetenek ve kişilik yapısının oluştuğu bu dönemde sevgiyle, bilgiyle, yoğrulan çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte Adnan Menderes mahallesi, TOKİ 3 konutları ve Şehir Hastanesi okul öncesi eğitimde farkındalık yaratmak ve okul öncesini yaygınlaştırmak amacıyla yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Okul öncesi eğitim önemlidir ve her çocuk için gereklidir” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir