Datça yanıyor!

 Datça yanıyor!

MUĞLA VALİLİĞİNDEN DATÇA İLÇESİNDE ÇIKAN ORMAN YANGINI İLE YAPILAN AÇIKLAMADA ALEVLERİN KONTROL ALTINA ALINABİLMESİ İÇİN TÜM İMKANLARIN SEFERBER EDİLDİĞİ BELİRTİLDİ. (MEHMET ÖLMEZ/MUĞLA-İHA) Muğla Valiliğinden Datça ilçesinde çıkan orman yangını ile yapılan açıklamada alevlerin kontrol altına alınabilmesi için tüm imkanların seferber edildiği belirtildi.

Muğla’nın Datça ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Ekipler yangına havadan ve karadan müdahale ediyor.

Yangın, Muğla’nın Datça ilçesine bağlı Mesudiye Mahallesi Radar mevkiinde saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ormanlık alandan alevlerin yükseldiğini fark eden vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye ekipler yönlendirildi. Rüzgarın da etkisi ile yangın etkisini arttırdı. Kısa sürede olay yerine gelen Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri karadan, yangın söndürme helikopterleri ve uçaklar ile de havadan yangını söndürme çalışmaları başlatıldı. Yangına çok sayıda kara ve hava gücü sevk edilirken; alevlere 9 helikopter ve 5 uçak ile havadan, 20 arazöz, 9 su tankeri ve 3 dozer ve çok sayıda orman ve itfaiye personeli ile de karadan müdahale ediliyor.
ŞİDDETLİ RÜZGAR YANGINI BÜYÜTÜYOR
Muğla Valiliğinden orman yangını ile ilgili yapılan açıklamada alevlerin kontrol altına alınabilmesi için tüm imkanların seferber edildiği belirtilirken, “Datça Mesudiye Kocadağ mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıkmıştır. Şiddetli rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangınına 9 helikopter, 5 uçak, 20 arazöz, 9 su tankeri, 3 dozer ile müdahale edilmektedir. Yangını en kısa sürede kontrol altına almak için tüm imkanlar seferber edilmiştir. Bölgeye çok sayıda hava ve kara ekibi yönlendirilmiştir. Yerleşim yerlerini yangından korumak için gerekli tedbirler ekiplerimizce alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.