Derin yoksulluk yükseliyor!

 Derin yoksulluk yükseliyor!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi günlük gideri 10 milyon lira olarak açıklanırken ekonomik krizin çıkmaza soktuğu vatandaşlar, Perşembe pazarının ardından yerden gıda ürünleri topladı.

Hülya Kılınç

Türkiye’de ekonomik krizin her geçen gün derinleşmesi vatandaşın gelecekle ilgili umudunu bitirdi. Yüksek fiyat ve zamlar karşısında artan yoksul sayısı semt pazarlarında kendini daha fazla göstermeye başladı.

KARANLIK ÇÖKÜNCE SEMT PAZARLARINA GELİYORLAR 

Gıda ürünlerine ulaşması neredeyse imkansız hale gelen bazı vatandaşlar, semt pazarlarında çöpe atılacak olan çürük meyve sebzeleri toplayarak karnını doyurmaya çalışır duruma geldi.

Açlık sınırının altında yaşam savaşı veren dar gelirli, birçok şehirde olduğu gibi Manisa’da da karanlığın çökmesiyle birlikte semt pazarına akın etti.

VATANDAŞIN HALİ İÇLER ACISI

Manisa Perşembe Pazarı’nda çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu insanlar, pazardan arta kalan çürük meyve ve sebzeleri toplayarak evlerine götürdü. Yaşanan bu görüntüler memleketin içler acısı fotoğrafını da ortaya koydu.

Yurt dışına göç edenleri ve göç etmek isteyenleri hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sırf daha iyi arabaya binmek, sırf daha yeni telefon alabilmek, sırf daha çok konsere gidebilmek gibi süfli (adi, aşağılık, bayağı) heveslerle ellerin yani başka ülkelerin, başka toplumların kapısına varanlara acıyarak bakıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir