Deva’lı Tunçdirek’den iktidara zam tepkisi

 Deva’lı Tunçdirek’den iktidara zam tepkisi

İktidar partisinin ekonomi-politikalarını eleştiren Deva Partisi Manisa İl Başkanı Tunçdirek, halkı her geçen gün yoksullaştıran temel gıda ürünlerinden akaryakıta, elektrikten doğalgaza kadar tüm tüketim ürünlerinde yapılan zamlara tepki gösterdi.

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, alım gücü düşen halkın giderek yoksullaştığı ve neredeyse her gün temel ihtiyaç ürünlerine zam yapıldığını belirterek, durumun her geçen gün kötüye gittiğini kaydetti.

SARSICI ZAMLAR… HAKARET VE NEFRET DİLİ

“Her güne hepimiz için hukuki ya da ekonomik şiddetle baş etmemiz gereken durumlarla uyanıyoruz.”diyen Tunçdirek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Bu sabah da gece yarısı elektriğe, doğal gaza yapılan sarsıcı zamlarla uyandık. Doğalgaza yüzde 30, elektriğe yüzde 15 zam geldi. Böylece bir yılda elektrik santrallerinde kullanılan doğalgaza yüzde 630, sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 601, konutta kullanılan doğalgaza da yüzde 146 zam gelmiş oldu. Yetmiyor olacak ki bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine  1,22 TL, motorine ise 1,49 TL daha zam geliyor. Dün sabah doğal gaz zammına uyanmıştık, geceyi akaryakıt zammıyla kapattık. Bu sabah internette Türk Telekom’un zamlı yeni tarifeleri yürürlüğe girdi.  2022 yılına yüzde 20’yi aşan zamla girilmişti, bu sabah da yüzde 23’e varan zamla yeniden arttı.

Bu zam yağmuru ve yerleştirdiği enflasyon psikolojisinin açıklanan yüzde 7,3’lük büyüme rakamını anlamsız kılmasına, ilerleyen saatlere cumhurbaşkanının halkına hakaretleri ve nefret söylemi eşlik etti. Artık bu zam yağmuru ve enflasyon sarmalında emeğiyle geçinen herkes açısından durum giderek kötüleşiyor.”

“HALK FIRINDA BAYAT EKMEK SIRASI, PAZARDA ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTMUŞ SEBZE MEYVE SAATİ KOLLUYOR”

Ülkedeki resmi verilere göre bile enflasyonun neredeyse üç haneli olduğuna vurgu yapan Tunçdirek, temel gıda maddelerine ulaşamayan büyük bir halk kesiminin bulunduğunu belirtti. Halkın bir kısmının fırında bayat ekmek sırası, pazarlarda çürümeye yüz tutmuş sebze meyve saati kolladığını ifade eden Tunçdirek “Her gün, temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldıran başka bir hukuk garabetine, zam sağanağına uyanılan, cumhurbaşkanın halkına küfür ve hakaret ettiği bir ülkede hiçbir büyüme oranının anlamı olmaz, böyle bir ülkede huzur ve refahın kaynağı olan sağlıklı bir ekonomi yeşermez. Ama Aziz Milletimiz ilk seçimde bu kötü kaderi değiştirecek ve bu güzel ülkeyi hem zam, enflasyon ve yoksulluk sarmalından hem de kendine küfür ve hakaret edenlerden kurtaracaktır.”dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.