Deva’lı Tunçdirek’den İYİ Parti’ye:Saygı göstermeyi öğreneceksiniz!

 Deva’lı Tunçdirek’den İYİ Parti’ye:Saygı göstermeyi öğreneceksiniz!

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, İYİ Partili Erhan Dumlu’nun sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda Ali Babacan’ın Tunceli ziyaretinde “Bakın burası Dersim” cümlesine yönelik yaptığı eleştirel paylaşımı kınadı. Tunçdirek, “Halka saygı göstermeyi öğreneceksiniz” diye seslendiği Dumlu ve İYİ Parti yönetiminden bir özür beklediğini kaydetti.

Hülya Kılınç- Tunay Aktaş

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, İYİ Parti Manisa Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu’nun Ali Babacan’ın Tunceli’de “Bakın Burası Dersim” cümlesine yönelik sosyal medya hesabından yaptığı eleştirel paylaşıma dikkat çekerek, Dumlu’yu kınadığını ifade etti.

“İNSANLARI AYRIŞTIRICI SİYASET YAPMAK HOŞ BİRŞEY DEĞİL”

Tunçdirek “İyi Parti’nin Manisa il yöneticisi sosyal medya paylaşımında Genel Başkanımız Ali Babacan’ın Tunceli ziyaretinde “Dersim” dediği için eleştirdi. Ana muhalefet partisi de Tunceli’ye Dersim dedi. Açıkçası kendisini ben kınıyorum. Siz siyasi partinin Manisa’daki bir temsilcisisiniz. Bu açıklamalardan il başkanınızın haberi var mı bilmiyorum. Açıklamasından dolayı kınıyorum ve özür dilemesini bekliyorum. Siz insanların neyi kullandığına karışamazsınız. Tunceli’de yaşayan halk Dersim diyorsa Dersim diyeceksiniz. Saygı göstermeyi öğreneceksiniz. Bunun altında insanları ayrıştırıcı, ötekileştirici siyaset yapmak hoş bir şey değil. Dolayısıyla bundan üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Bizim bugün çıktığımız  6’lı Masa’ya zarar vermektedir. Bu adımlardan biran önce vazgeçilmesi gerektiğine inanıyorum. Partime ve genel başkanımıza bir özür bekliyorum.”dedi.

DUMLU PAYLAŞIMINDA NE YAZMIŞTI?

İYİ Parti’li Erhan Dumlu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı: “İstanbul’da Konstantinaplis demek gibi bu söylem; Ali Babacan:” Bakın burası Dersim. Tarih boyunca çok büyük acılar yaşadı. Yasaklara maruz kaldı. İnsallah Dersim’in devası olacağız” Bu sözlerinden dolayı Ali Babacan’ı kınıyorum. Olduğunuz yer Tunceli!!!

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.