Devlet kurumları “ödenek yok” diyor!

 Devlet kurumları “ödenek yok” diyor!

Manisa’da 2022 yılı yatırım programının değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 487 kamu yatırım projesinin ancak 58’inin tamamlandığı, 283’ünün devam ettiği, 9’unun tasfiye edildiği ve 114 projeye ise ödenek, arsa hukuki sorunlar nedeniyle başlanamadığı bildirildi.

Manisa’daki kamu yatırım programlarının değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu 2022 Yılı II. Dönem Toplantısı Vali Vekili Hayri Sandıkçı başkanlığında İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

487 KAMU YATIRIM PROJESİNİN 127’Sİ BELEDİYELERİN

İl genelindeki kaymakam, belediye başkanları ve yatırımcı kuruluşlarının katıldığı toplantıda; 2022 yılı ikinci dönem (Nisan-Mayıs-Haziran) yatırımcı kuruluşlar dönem raporlarına göre Manisa’da 487 kamu yatırım projesinin uygulandığı, bunlardan 360’ının yatırımcı kuruluş, 127’sinin belediyelere ait olduğu ve toplam tutarlarının 12 Milyar 593 Milyon TL olduğu bilgisi verildi.

ÖDENEK HARCAMA ORANI YÜZDE 31

Projeler için önceki yıllarda 3 milyar 808 Milyon TL harcama yapıldığının belirtildiği toplantıda 2022 yılı için bu projelere toplam 2 milyar 456 Milyon TL ödenek ayrıldığı, ikinci dönem sonu itibariyle 772 Milyon TL ödenek harcanarak, harcama oranının yüzde 31 olarak gerçekleştiği ifade edildi.

9 PROJE TASFİYE EDİLDİ 114 PROJEYE ÖDENEKSİZLİKTEN BAŞLANAMADI

Bu projelerin 58’inin tamamlandığı, 283’ünün devam etmekte olduğu, 23’ünün ihale aşamasına getirildiği, 9’unun tasfiye edildiği ve 114 projeye ise henüz başlanamadığı bilgisinin verildiği toplantıda başlanamayan projelerin başlanamama sebeplerinin; arsa, ödenek ve hukuki sorunlar olduğu belirtildi.

Yatırımcı kuruluşların yürütmekte olduğu yatırımlar hakkında katılımcılara bilgi vermesi ile devam eden toplantı, koordinasyon gerektiren konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Hayri Sandıkçı

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir