Devleti çağırdı, kapısını CHP’liler çaldı

 Devleti çağırdı, kapısını CHP’liler çaldı

Geçtiğimiz günlerde Devlet gelip halimizi bir görsün” başlığıyla haberini yaptığımız Abdülkadir Dost’un, kapısını günler geçmesine rağmen devlet  yetkililerinden kimse çalmadı ama, CHP’li kadınlar hem kapısını çaldı, hem de iş buldu.

Hülya Kılınç

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nurşen Balcı, Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal ve İl  Kadın Kolları yönetiminden  Gülcan Çevikoğlu, geçtiğimiz günlerde “Devlet halimizi gelip bir görsün” başlığıyla haberini yaptığımız Abdülkadir Dost’un evini ziyaret etti.

Erik toplamaya gitmiş

Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki evinin kapısını henüz devlet yetkililerinden kimsenin kapısını çalmadığı Abdülkadir Dost günlük yevmiye ile erik toplama işine gittiği için CHP’li kadınlar, eşi Halise Dost ile görüştü. Ailenin yaşadığı ekonomik sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, çözümü noktasında yapılabilecekler konuşuldu.

“Elimizden gelen desteği vereceğiz”

İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, işsiz olan Abdülkadir Dost’a hemen bir iş ayarladıklarını ve en kısa zamanda işe yerleştireceklerini söyledi. Altı çocukla kirada yaşayan ve günlük iş bulabilirse çalışan Abdulkadir Dost’un içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulması ve ailesine bakabilmesi için, gıda veya para yardımına değil işe ihtiyacı olduğunu belirten Uysal, “Öyle çok yoksul vatandaşımız var ki. Elimizden geldiğince yetişmeye çalışıyoruz. Dost Ailesine de yapabileceğimiz yardımlarımızı elbette yapacağız, yardımlar sorunu çözmüyor. Kalıcı çözüm için işsiz olan Abdülkadir Dost’a bir iş ayarladık. Bize ulaştığında iş yerine yönlendireceğiz kendisini. Çocukların eğitimi için destek vereceğiz. Ara ara ziyaretlerimizi yaparak takip edeceğiz.”dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nurşen Balcı da, Halise Dost ve çocuklarla sohbet ederek, partisinin Aile Sigortası projesini anlattı.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir