Doktorlara onur ödülü

 Doktorlara onur ödülü

Manisa Tabip Odası, 69’uncu genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda uzun yıllar doktorluk yapan isimler onurlandırıldı. Sağlık sisteminin ise zorlu zamanlardan geçtiği üzerinde duruldu. 

Tunay Aktaş

Manisa Tabip Odası Genel Kurulunda, mesleklerinde 60-50-40 ve 25 yılı dolduran doktorlar için ödül töreni düzenlenirken en büyük ödül 61 yıllık doktor Ozan Yünlü’nün oldu. Manisa Doğum Hastanesi Başhekimliği ve daha önce 2 dönem Manisa Tabip Odası Başkanlığı yapan Ozan Yünlü, “Meslekte 100’üncü yılımı da kutlamak istiyorum. Biz aile olarak 3 nesil doktoruz. Babam, ben ve kızım” dedi. 50’nci yılını dolduran İsmet Nardal ve Mustafa Karamanoğlu ise doktorluk itibarının tekrar sağlanması gerektiği ifade etti. Genel kurul kapsamında yarın yeni yönetim kurulu seçimi yapılacak.

Dr. Ozan Yünlü

“HER KOŞULDA HEKİMLİK DEĞERLERİNİ KORUYACAĞIZ”

Manisa Tabip Odası’nın her zaman Atatürk İlke ve Devrimleri’ne bağlı, Laiklikten taviz vermeyen, Cumhuriyet kazanımlarını her zaman sahiplenen ve bu çizgideki duruşunu her zaman ortaya koyan bir meslek örgütü olduğunu ve  bundan sonra da bu çizgisini korumaya devam edecek bir anlayışla var olmaya devam edeceğini belirten Manisa Tabip Odası Başkanı Dr. Şahut Duran, “Her koşulda evrensel hekimlik değerlerini ve meslek etik ilkelerini savunan; hekimlerin özlük hakları, mesleki onuru, mesleki bağımsızlığı ve hekimlerin geleceği için mücadele eden; bunun için de tüm sağlık emek meslek örgütleri, diğer demokratik meslek örgütleri, sendikalar, odalar, dernekler ile en önemlisi de halkımızla dayanışmayı sürdüren; bilimden, akıldan ayrılmayan, doğasına, çevresine, çocuk haklarına, kadın haklarına ve insan haklarına  sahip çıkmayı da görev bilen iyi hekimlik değerlerine sımsıkı sarılan bu konuda asla taviz vermeyen bir oda olmuştur”dedi.

Dr. Şahut Duran

SAĞLIK POLİTİKASI HASTA OLMAMA ÜZERİNE KURULMALI

Duran, “Birinci basamak sağlık hizmetleri güçlendirilmeli, hastalık üzerinden değil hasta olmama üzerinden politikalar öncelenmelidir. Sağlık sisteminin temelini 1. Basamak Sağlık Hizmetleri oluşturmalı basamaklı bir sağlık sistemi modeline geçilmelidir. Yeni sağlık sisteminde yandaş müteahhitlere kamu olanakları peşkeş çekilen geleceğimizi ipotek altına alan, şehir- şirket hastaneleri politikasından tamamen vazgeçilmelidir. 2. Ve 3. Basamak sağlık hizmetleri; bilime ve toplum sağlığına uygun durumda bulunan kamu hastaneleri ve üniversite hastanelerinde sunulmalıdır”ifadeleri kullandı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.