Dumlu sahte destek açıklaması yaptı!

 Dumlu sahte destek açıklaması yaptı!

Manisa İYİ Parti’de Zafer İksir’i destekleyeceğini açıklayan Tufan Akan’a tepki gösteren il başkan adayı Erhan Dumlu’nun, kendisi için Kula ilçe Başkanı ve yönetimi adına sahte destek açıklamasında bulunduğu ortaya çıktı.

Tunay Aktaş

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan’ın il başkanlığı için Zafer İksir’i destekleyeceğini açıklamasına tepki gösteren ve bunu delegelerin özgür iradelerine ipotek koymak olarak değerlendiren başkan adayı Erhan Dumlu’nun kendisine açık destek veren İYİ Parti Kula İlçe Başkanı Mehmet Yurt ve yönetimine teşekkür ettiği ve bu destek açıklamasının sahte olduğu ortaya çıktı.
Kula İlçe Kongresi sonrası yaptığı açıklamasında Erhan Dumlu, “İlçe kongresi bitiminde, beni ve yönetimimi destekleyeceğini açıkça beyan eden değerli Kula İlçe Başkanım Mehmet Yurt ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

DESTEK AÇIKLAMASINDA BULUNMADIK

Destek açıklamasında bulunmadıklarını belirten Kula İlçe Başkanı Mehmet Yurt, “İlçe kongremizin yapıldığı gün Erhan Dumlu bizimle çay içmek istediğini söyledi. Ekibi ve arkadaşlarıyla birlikte buluştuk. Sonrasındaki gelişmelerde ise Erhan Dumlu, bizim yönetim olarak kendisine açık destek verdiğimiz açıklamalarında bulundu. Benim ve yönetimin böyle bir destek açıklaması olmadı. Kendisiyle konuyu görüştüğümde içlerindeki problemlerden dolayı böyle bir açıklama ve paylaşım yaptığını söyledi. Partimizin bütün üyeleri bizim için çok değerli. İlçe başkanlarının adaylara açık destek vermesini doğru bulmuyorum. Kararsız delegelerin üzerinde baskı gibi algılanıyor. Delegelerimizin kararı hürdür. Bu konuda ortak bir karar alalım diye konuştuk”

ARTIK TECRÜBELİ BİR PARTİYİZ

Yurt, “Demokrasi mücadelesi vermek için İYİ Parti kuruldu. MHP gibi olmak istemiyoruz. Bu süreçte bunlar olabilir. Artık tecrübeli bir partiyiz. Bu süreçten herkesin birbirine sarılarak çıkacağını düşünüyorum. Bütün adaylarımız çok değerli. Ankara’ya giden 3 aday da ‘Kazanan başkan bizim başkanımızdır’ dediler. Bu çok hoş bir durum” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir