Dünya Kupası maçlarını takip etmek için uykusuz kaldı; yüz felci geçirdi

 Dünya Kupası maçlarını takip etmek için uykusuz kaldı; yüz felci geçirdi

Çin’in Vuhan şehrinde yaşayan Cao isimli adam, 2022 Dünya Kupası maçlarını aralıksız izleyebilmek için günlerce uykusuz kaldıktan sonra yüz felci geçirdi. Cao’nun uykusuzluk ve soğuk esinti nedeniyle yüz felci geçirdiğini söyledi

The Daily Star’da yer alan habere göre, Çin’in Vuhan şehrinde yaşayan 26 yaşındaki Cao isimli adamın Katar’da düzenlenen Dünya Kupası maçlarında her grup maçını izleyebilmek için günlük iki saat uykuyla yaşadığı belirtildi.

Dünya Kupası maçlarının Çin’de 18.00 ve 06.00 saatlerinde yayınlandığı ve Cao’nun maçları izledikten sonra her sabah mesaiye gittiği belirtildi. Cao, 08.00’de mesai için evden çıkmadan önce iki saatlik uykuyla yetindi. Geçirdiği rahatsızlıkla ilgili konuşan Cao, “Maçı izledikten sonra iki saat uyudum ve uyandığımda kendimi çok yorgun hissettim. Uykusuz olduğunu düşündüğüm için duruma aldırmadan günüme devam ettim. Motosiklet sürerken soğuk havanın etkisiyle dudaklarım aniden yana doğru eğildi ve göz kapaklarımı hareket ettiremedim” dedi.

Durumunun düzelmemesi üzerine Cao hastaneye gitti. Doktorlar yaptıkları incelemeler sonucunda Cao’ya yüz felci teşhisi koydu ve uykusuzluğunun soğuk esinti ile birleştiğinde yüzünün yarısının kontrolünü kaybetmesine neden olduğunu açıkladı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir