Emrah Ünlü: Artık yeter, insanlığımız bitti, sabrımız bitti!

 Emrah Ünlü: Artık yeter, insanlığımız bitti, sabrımız bitti!

Deva Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Emrah Ünlü, “Tecavüze uğrayan çocuğundan  ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyerek söz edebilen o kahrolası çizginin sonu bu felaket oldu. Artık yeter, insanlığımız bitti. Sabrımız bitti” dedi.

Türkiye’nin kendi kendini yiyip bitiren nadir ülkelerden biri olduğunu belirten Emrah Ünlü, “Bir ülke düşünün ki ’Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir’ ve  ‘benim manevi mirasım akıl ve bilimdir’ sözlerini İlke edinmiş bir devrimci yürekle Atatürk’le yola çıkıyor, sonra onun ölümü ardından her gün biraz daha bu yoldan sapıyor.  Defalarca bedel ödüyor ve defalarca ders çıkarmıyor. Deprem gibi doğal afetler yalnızca ülkemizin değil dünyamızın bir gerçeği. Yüz Yıllar İçinde insanlık bu afetlerden gerekli dersi alarak bugünlere geldi. Bireyden ulusa hatta devlet yönetimine kadar bir ülkenin varlık unsurları bu afetler karşısındaki refleksleri ile  gelişmişlik düzeyini gösterir oldu. 6 Şubat 2023 günü, bilimden uzaklaşmanın en acı faturasını ödediğimiz gün oldu.

Yalnızca son 20 yıl değil, uzun yıllardır liyakata göre değil siyasi görüşe göre kadrolaşan, yetişmiş beyinlerini deyim yerinde ise hoyratça harcayan, gencecik insanlarına umut aşılamak yerine ’giderlerse gitsinler’ mantığıyla yaklaşan, ölen her bir insanına ve onun ailesine saygısızlaşan, tecavüze uğrayan çocuğundan  ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyerek söz edebilen o kahrolası çizginin sonu bu felaket oldu.

Farkındamısınız, ülkemizde; spor bitti, eğitim bitti, sağlık bitti, barınma bitti, yardımlaşma dernekleri bitti, saygı bitti, sevgi bitti, adalet bitti, hukuk bitti, yüzü gülen insanlar bitti, güven bitti, güvenliğimiz bitti, müslümanlık bitti, dürüstlük bitti, saklamaya çalıştığınız 100 binlerce canımız sizin yüzünüzden öldü bitti.İnsanlığımız bitti, artık yeter, sabrımız bitti” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir