Enkaz altında kalan kızının elini bırakmamıştı:Ellerimle kazmaya çalıştım ama onu çıkaramadım

 Enkaz altında kalan kızının elini bırakmamıştı:Ellerimle kazmaya çalıştım ama onu çıkaramadım

Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan kızının elini bir an olsun bırakmayan acılı baba Mesut Hançer, “Çok dua ettim ama maalesef kaybettik. Ben prensesimi kurtarmak için çıplak ellerimle kazmaya çalıştım fakat en sonunda onu çıkaramadım” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde, 10 kentte yıkıcı etkiler yaratan, on binlerce insanın yaşamını yitirdiği depremlerde enkazın altındaki kızının elini tutan 49 yaşındaki Mesut Hançer’in fotoğrafı, deprem felaketinin sembolü oldu.

“Kızım o gece büyükannesinde kalmıştı”

Acılı baba, bugün 15 yaşındaki kızı Irmak’ı toprağa verdi. Kızının kabri başında Alman Bild gazetesine konuşan baba, “Yer sarsıldığında fırında çalışıyordum. Hemen eşimi aradım, iki kızımın ve oğlumun iyi olduğunu söyledi. Fakat o gece en küçük kızım büyükannesinde kalmıştı. Irmak’ın kuzenleri gelmişti ve onlarla beraber olmak istemişti” dedi.

“Çıplak ellerimle kızmaya çalıştım”

Kızının kurtarmak için çok mücadele ettiğini belirten acılı baba, “Çok dua ettim ama maalesef kaybettik. Ben prensesimi kurtarmak için çıplak ellerimle kazmaya çalıştım fakat onu çıkaramadım” diye konuştu.

Baba Mesut Hançer kızını toprağa verdi

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir