Erdoğan seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaret etti

 Erdoğan seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaret etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim tarihine ilişkin 14 Mayıs’a işaret etti: “Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, Altılı Masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, müstemleke heveslilere ‘yeter’ diyecektir.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti’nin 73 yıl önce kazandığı seçime gönderme yapan Erdoğan, seçim tarihi için 14 Mayıs’a işaret ederek, “Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, Altılı Masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, müstemleke heveslilere ‘yeter’ diyecektir” diye konuştu.

Erdoğan açıklamasında enflasyona değindi. “En büyük sorunumuz enflasyondu, o da düşüşe geçti” diyen Erdoğan, “2022’yi yüzde 64’le kapattığımız enflasyonun, inşallah önümüzdeki aylarda yüzde 50’lere, yüzde 40’lara, yüzde 30’lara doğru hızla düştüğünü hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Altılı Masa’yı hedef alan Erdoğan, “Kukla bir cumhurbaşkanı üzerinden ülkeyi idare etmek istiyorlar. Bunlar gel deyince gelecek, git deyince gidecek başkanlara alışmışlar” dedi.

İHA ve SİHA üreticisi Baykar şirketine yönelik sözleri nedeniyle DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a tepki gösteren Erdoğan, “Ya sen rekabet nedir bilir misin, sen git çocuk bezi satmaya devam et. Senin işin değil bu! Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamamış” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na da yüklenen Erdoğan, “Kendisi ne zaman ki başbakanlık koltuğuna oturdu, ne yaptı biliyor musunuz? O tahsis yapılan yeri bilabedel vakfına mülk edindi. Türkiye’de bunun başka bir örneği yok. Bunu sen kalk milletimize bir anlat bakalım” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği açıklamasına yanıt veren Erdoğan, “Sizinle bu işin mukayesesini yapacak durumda değiliz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Sıkıntılarımız yok mu? Elbette var. Ama bunların hiçbiri üstesinden gelinmeyecek hususlar var. En büyük sorunumuz enflasyondu, o da düşüşe geçti. 2022’yi yüzde 64’le kapattığımız enflasyonun, inşallah önümüzdeki aylarda yüzde 50’lere, yüzde 40’lara, yüzde 30’lara doğru hızla düştüğünü hep birlikte göreceğiz. Enflasyona sebep olan tuzakları bozduk, tedbirleri aldık, mekanizmaları oluşturduk. Herkes Türkiye’nin enflasyon-kur-faiz şer üçgeniyle teslim alınamayacağını gördü.

SEÇİM TARİHİ İÇİN ’14 MAYIS’ MESAJI

Siyasetin günlük hercü merci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Ancak aynı insanların sandık başında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs’ta ‘Yeter, söz milletin’ diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Aynı şekilde Rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştır.

Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi olmayacak’ diyerek hükümete gelmiştik. “Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir” diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, Altılı Masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, müstemleke heveslilere ‘yeter’ diyecektir.

ALTILI MASA’YI HEDEF ALDI

Muhalefetin vaadi milletin karşısına bir aday çıkarmak ancak onu görünürde 6, gerisindekileri de hesaba katarsanız en az 10 kişiyle yönetmektir. Kukla bir cumhurbaşkanı üzerinden ülkeyi idare etmek istiyorlar. Bunlar gel deyince gelecek, git deyince gidecek başkanlara alışmışlar.

Seçmenlerin de istedikleri vizyonu, programı, çapı belli olmayan meçhul adaya kim olduğunu bilmeden tıpış tıpış sandığa giderek oy vermeleridir. Bunlar da her hafta bir yenisini sergiledikleri kavgalarıyla milletimize bir çeşit siyasi dejavu yaşatıyor, eskiden bu işlerin nasıl yürüdüğünü hatırlatıyorlar.

‘Altılı Masa’daki birilerini masaya Erdoğan mı gönderdi’ diyorlar. İşim gücüm yok bunlarla mı uğraşacağım. Buradan milli iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız. Benim milletim artık tüm oyunlarınızı çözdü. Bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak karşınızdayım. Bakın bölgesinde ve dünyada sorun çözen bir siyasetçi olarak karşınızdayım. Gündemi Türkiye Yüzyılı vizyonu olan bir yönetim olarak karşınızdayız.

Bu habis zihniyetin son eseri, küresel bir marka haline dönüşen Baykar şirketi oldu. Baykar’ın nezdinde tüm şirketleri, ürünleri ve başarılarıyla savunma sanayimiz hedef alınıyor. Bizimle olan akrabalık ilişkisi üzerinden Baykar’ı hırpalayabileceklerini düşünüyorlar. Bu alçak saldırıya hak ettiği cevabı vermek sorumluluğumuzun gereğidir.

KILIÇDAROĞLU’NUN KOMUTANLARA TEPKİSİ

Muhalefetin başındaki adam, ‘Siz diyor siyasetçi değilsiniz.’ Neyi alkışlıyorlar? Alkışladıkları şey dünyayı titreten fırtına obüslerinin teslim töreni. Bay Kemal, anayasamızın amir hükmüne göre başkomutan konuşuyor. Ne Savunma Bakanımıza ne Kuvvet Komutanlarımıza hakaret edecek çapta değilsin, önce haddini bil. Bu, bir cibiliyet meselesi. Bu noktada karakter zaafı olan bir insan olarak, kalkıp bizim ordumuzun komutanlarına bu şekilde öyle herkesin kârı değildir. Bütün bunlarla ilgili hukuki boyutu devam ediyor, devam edecek. Hukuk karşısında bunun hesabını verecekler.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir