“Ergün makamını rant için kullanıyor!”

 “Ergün makamını rant için kullanıyor!”

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamını rant için kullandığını ifade ederek “Bu çok acıdır ve Manisa’ya haksızlıktır”dedi.

Hülya Kılınç-Tunay Aktaş

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, Manisa basını ile bir araya geldiği programda, partisinin Türkiye ve Manisa’da yaptığı çalışmaları anlattı.

“DEVA PARTİSİ 1 MİLYON KİŞİYE ULAŞTI”

Deva Partisi’nin tarımdan, ekonomiye, teknolojiden sanayiye dek 12 konuda eylem planını hazırladığını kaydeden Tunçdirek, Sıkıntılı bir süreçten geçen Türkiye’nin seçimden sonra Deva ile kalkınacağına inandığını dile getirdi. Manisa’da 8 aydır teşkilatlanma çalışmalarının devam ettiğini belirten Tunçdirek,  “Ben genel başkanımızın,  göstermiş olduğu teveccüh için teşekkür ediyorum.  Deva Partisi, Manisa’da 1 milyon kişiye ulaşmış durumda.  Büyük ilçelerimizin tamamında teşklilatlarımız var.  Birkaç tane ilçemiz kaldı. İnşallah onları da en kısa zamanda teşkilatlandıracağız. Bizler Manisa’da deva olarak kadının, gencin, öğrencinin memurun, işçinin çiftçinin sesi olmak için dışarı çıktık.”diye konuştu.

“KENDİ ŞAHSİ KASASINI DOLDURUYOR!”

Tunçdirek, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Uncubozköy Mahallesi’nde kendisine ve ailesine ait 4 adayı birleştirerek tek ada haline getirip 5 kattan 15 kat imar izin çıkarılması konusuna da değindi. Uncubozköy’deki 83 parselden 71’inin Cengiz Ergün’ün çıkmasını sert dille eleştiren Tunçdirek  “Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,  makamını bence kötüye kullandı.  Çünkü,  bildiğiniz üzere Manisa özelinde kendi şahsi kasasını doldurmak için yaptığı bir çok yanlış var ve bizler de bu yanlışları  dile getirdik.  Bununla ilgili de hukuksal anlamda atacağımız adımlar elbette var yasal değildir noktasında” dedi.

“ERGÜN’ÜN YAPTIKLARI MANİSA’YA HAKSIZLIKTIR”

“Bu makam kimsenin tapulu malı değildir”diyen Tunçdirek şöyle devam etti “Babadan oğula geçen bir yer de değil.  Sizi hemşehrileriniz, halk seçiyor ve oraya koyuyor.  Ve sizden hizmet bekliyor.  Sizi, kasanızı doldurmak için oraya oturtmuyor. Ne yazık ki Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmet noktasından çok kendine rant elde edebilen bir makam olarak artık lanse ediliyor.  Bu çok acıdır ve Manisa’ya haksızlıktır. Dolayısıyla bizler de bu noktada belediyedeki bütün yanlışlıkların takipçisi olacağız ve düzeltilmesi anlamında adımlar atacağız.”

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir