Ergün’den ‘Rant’ı siyasi malzeme yapmayın teklifi

 Ergün’den ‘Rant’ı siyasi malzeme yapmayın teklifi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendi ve ailesine rant sağladığı Uncubozköy ve Karakoca Ekoturizm imar planlarının seçimlerde siyasi malzeme yapılmaması için Büyükşehir Meclisi’ne tekrar görüşülsün önergesi sundu.

Uncubozköy girişi Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki ailesine ait arsada özel imar çalışması yapılması ve Karakoca Mahallesi’nde kızı Merve Ergün’e ait olduğu CHP’nin açtığı dava sürecinde ortaya çıkan orman içerisindeki araziye ekoturizm imarı çıkartılarak rant sağlaması Manisa kamuoyunda ciddi tepki çekmişti. Seçimler öncesi sağlanan rantların siyasi malzeme yapılmasının önüne geçmek isteyen Cengiz Ergün, Mimar Sinan Bulvarı’na cephesi olan bütün hattın imar planını ve ekoturizm alanı imar planını mecliste tekrar görüşülmesi için önerge verdi.

Ergün, “Mimar Sinan Bulvarı’na cephe veren parsellerde imar planları ve ekoturizm amaçlı imar plan düzenlemesi yapılan Karakoca Mahallesi’nin imar planlarının yeniden görüşülmesi ve kanun, yönetmelik, üst ölçekli plan veya kurum görüşlerine aykırılık tespit edilmesi durumunda imar planlarının iptal edilmesini teklif ediyorum” dedi.

Ekim Ayı Büyükşehir Meclisi’nde önergelerin okunmasının ardından talep gündeme alınarak, ara komisyonlarda görüşülmek üzere imar komisyonuna sevk edildi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir