Ergün’den suya yüzde 61 rekor zam!

 Ergün’den suya yüzde 61 rekor zam!

Manisa’da su faturalarına 1 Ocak 2020’de her ay TÜFE oranında zam yapılmasını sağlayan MHP’li  Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yarın suya yüzde 61 oranında yeni bir zam daha yapacak. Her ay zamlı su faturası ödeyen binlerce su abonesi, yeni zamla Eylül ayından itibaren Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanmaya başlayacak.

Hülya Kılınç

Yerel seçim öncesi vatandaştan oy alabilmek için “Suya zam yapmayacağız” sözü veren MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, seçimi kazanmasının ardından “Vermeden almak Allah’a mahsustur” diyerek adeta halkın aklıyla alay etmiş, suya birbiri ardına zamları sıralamıştı.

SU ZAMMI YARIN KARARA BAĞLANACAK

1 Ocak 2020 yılında da şebeke suyuna her ay TÜFE oranında zam yapılmasını sağlayan Cengiz Ergün ve ekibi, yarın rekor bir zamma daha imza atacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MASKİ)  Kültür Sitesi Lale Salonu’nda saat 19:00’da yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulu’nda, 2022 yılı güncel ücret tarifesi görüşülerek suya yapılacak olan yüzde 61 oranında zam karara bağlanacak.

1 METREKÜP SU 12 LİRA 236 KURUŞTAN, 20 LİRA 145 KURUŞ’A YÜKSELECEK

Yeni yapılacak olan zamla Ağustos 2022 tarihinde meskenlerde 1 metreküp su satış ücreti 8 lira 74 Kuruş ve yüzde 40 atık su ücreti ile birlikte toplam 12 lira 236 Kuruştan faturalandırılırken, 1 Eylül 2022 tarihinden geçerli olmak üzere 1 metreküp su satış ücreti 13 lira 43 Kuruş, yüzde 50 atık su ücreti ile birlikte toplamda 20 lira 145 Kuruş’a  yükselecek.

HER AY FATURALARA YANSITILAN TÜFE ZAMMI DEVAM EDECEK Mİ?

Şebeke suyuna yapılacak olan yüzde 61 oranındaki zam, önümüzdeki ay faturalara yansıtılacak ancak, 1 Ocak 2020 tarihinde suya yapılan ve hala uygulanmakta olan TÜFE zammının, iptal edilip edilmeyeceği yarın yapılacak olan genel kurulda belli olacak. İptal edilmemesi durumunda yüzde 61 su zamına ek olarak, her ay TÜFE oranında zam faturalara yansıtılmaya devam edecek.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir