Ergünlerin imar rantında 2. perde

 Ergünlerin imar rantında 2. perde

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kızı Merve Ergün’e sağladığı ekoturizm imar rantının mahkeme tarafından iptal edilmesinin ardından imar planı sürecini tekrar başlattı. Yunusemre Belediye Meclisi’nde imar planının komisyona havale edilmesi oylandı. Meclis toplantısına Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi katılmadı. 2 AK Partili ve 1 bağımsız meclis üyesinin de katılmadığı oylamada; CHP-İYİ Parti 14 ret, AK Parti-MHP 14 kabul oyu verdi. Mehmet Çerçi’nin yerine Meclis’e başkanlık yapan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Arif Alkan’ın oyunun mevzuat gereği 1 fazla sayılmasıyla, imar planının komisyona havalesi onaylandı. Komisyonda görüşülecek olan imar planı tekrar meclisin onayına sunulacak.

“BU MECLİS KUL HAKKINA RİAYET EDECEK Mİ?”

Oylama öncesi konuşan Yunusemre ve Büyükşehir Meclis Üyesi Bülent Mersinli, “Daha mahkeme kararını beklemeden bu arazinin yolu için dağı delmişler, kamu kaynaklarıyla. MASKİ buraya milyonlarca liralık alt yapı götürmüş. Bu yıl ki tahmini 1 milyar liralık devasa borçu olan aynı MASKi. Kişiye özel bu arazi için MASKİ milyon milyon harcıyor. Hukuki kılıfa uydurabilirsiniz. Bu aşamadan sonra mahkemenin vereceği karar umrumda değil. Oyunuzla genç bir kadının haksız bir şekilde zenginleşmesine izin verecek misiniz. Bu meclis kul hakkına riayet edecek mi” diye sordu.

“GİDER AYAK VURGUNA İZİN VERMEYECEGİZ”
Vatandaşlar ve CHP Yunusemre ilçe Başkanı Yalçın Arcak, önceki dönem Tur Yıldız Biçer ve partililer meclis toplantısını yakından takip etti.
Yalçın Arcak meclis sonrası yaptığı açıklamada, “Tekrardan meclise rant, peşkeş ve usulsüzlük abidesi bu eko turizm planı getirilmektedir. Cengiz Ergün’ü ve şürekasını utanmaya ve arlanmaya, tüm me karar vermeye davet ediyoruz! Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun takipçisi olmaya devam edecek, seçimlere doğru gider ayak vurgun yapmaya çalışanlara geçit vermeyeceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir