Eryılmaz:Cumhuriyet’e hakaret edenler TBMM’de bulunmamalı!

 Eryılmaz:Cumhuriyet’e hakaret edenler TBMM’de bulunmamalı!

AKP’li Mahir Ünal’ın Grup Başkanvekilliği görevinden istifasını değerlendiren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Cumhuriyet değerlerimize zerre kadar saygısı olmayan Mahir Ünal, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu TBMM çatısı altından da istifa etmelidir” dedi.

Cumhuriyet devrimlerine hakaret eden AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın AKP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmesini değerlendiren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Mahir Ünal’ın milletvekilliğinden de ayrılması gerektiğini savundu.

“ATAMIZA VE CUMHURİYET DEĞERLERİNE HER ZAMAN HAKARET ETTİ”

İYİ Partili Eryılmaz, “Mahir Ünal, ülkemizin kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun devrimlerine her an, her fırsatta hakaret etti. Utanmadan ‘Cumhuriyet’in alfabemizi, dilimizi, bütün düşünme setimizi yok etmiştir’ dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dili olan Türkçe’yi yok saydı. Cumhuriyet kazanımlarımızı bir ‘kayıp’ olarak göstermeye çalıştı. Mahir Ünal’ın bu hastalıklı düşüncelerine halkımız en güzel cevabı verdi ve görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Cumhuriyetimizin ne kadar güçlü ve Türk milletini bir arada tutan bir değer olduğunu anladı” dedi.

“CUMHURİYET’E HAKARET EDİP ATAMIZIN KURDUĞU TBMM’DEN MAAŞ ALIYOR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz “Bu utanmaz kişinin Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında durmasının hiçbir açıklaması yoktur” diyerek şöyle devam etti “Cumhuriyet düşmanlığı yapanların Türk milletinin meclisinde olmamalıdır. Mahir Ünal, bir an önce milletvekilliğinden de istifa etmelidir. Eğer Cumhuriyet’ten bu kadar memnun değilse, rejimini beğendiği başka ülkelere giderek orada siyaset yapma şansını deneyebilir. Cumhuriyet’e hakaret edip Atamızın kurduğu TBMM’den maaş alması, hiçbir Türk evladının içine sinmeyecektir”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir