Esnaf’tan Babacan’a: 6’lı masa bu adamı devirsin artık!

 Esnaf’tan Babacan’a: 6’lı masa bu adamı devirsin artık!

Manisa Küçük Sanayi Sitesi’nde esnafı ziyaret eden Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, en çok ekonomik kriz nedeniyle yaşanan şikayetlerle karşılaştı. “Yeter, bittik. 6’lı masa bu adamı devirsin artık”diyen esnafa, sabırlı olmalarını seçimden sonra iktidara geldiklerinde her şeyin düzeleceğini söyledi.

Hülya Kılınç
Manisa’da bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve teşkilatıyla buluşmak için Manisa’ya gelen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, ilk ziyaretini Manisa Küçük Sanayi Sitesi’ne yaptı.
Babacan yaptığı esnaf ziyaretlerinde işlerini sorduğu esnaf, elektrikten benzine, hammaddeden, gıdaya her gün yapılan zamlar, artan maliyetler ve üretim yapamaz duruma geldiklerini anlatarak, bu sorunlara çözüm beklediklerini anlattılar.

“Bu altılı masa bu adamı devirsin artık”

Küçük Sanayide oto döşeme işi yapan Tayfun Kahya, ekonomik krizden dolayı iş yerinde çalışan elemanlarını çıkardığını ve tek başına çalıştığını belirterek “Ne elektrik parasını ödeyebiliyorum, ne de yeni malzeme alabiliyorum. İşleri sürekli borçla çevirip ayakta kalmaya çalışıyoruz. Böyle bir dönem yaşamadım hiç. Dayanacak gücümüz kalmadı bu zamlar karşısında. Umudumuz kalmadı, artık seçim olsun ve ekonomi düzelsin yoksa kepenkleri kapatıp batacağız”dedi.
Karadeniz Otomotiv sahibi Erindir Timur Bilgili de, özellikle son birkaç yıldır, ekonomik olarak çok zorlu günler yaşadıklarını belirterek, artan maliyetler karşısında dayanmaya çalıştıklarını söyledi. Benzine, elektriğe, gıdaya gelen zamlara değinen Bilgili, bu durumun acilen çözüme ulaşması gerektiğini dile getirdi.
Küçük sanayide faaliyet gösteren bir başka esnaf, ekonomik krizin esnafın belini büktüğünü belirterek “Yeter artık, bıktık bu durumdan. Yeter artık bu 6’lı masa bu adamı devirsin artık.”dedi.

Erindir Timur Bilgili
Tayfun Kahya

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir