Etkinlik-Sen “Afet İstihdam Hareketi” başlattı

 Etkinlik-Sen “Afet İstihdam Hareketi” başlattı

Yalçın Taşdemir

Tüm Etkinlik Sektörü İşverenler Sendikası (Etkinlik-Sen) deprem nedeniyle işyerleri kapanan, çalışamayacak duruma gelen ve işini kaybeden depremzedelere destek olmak amacıyla Afet İstihdam Hareketi başlattı.

Etkinlik-Sen Başkanı Ali Koray Özandaç imzasıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na istihdam ve yardım taahhüdü ile ilgili talepleri iletti.

Etkinlik-Sen Manisa İl Başkanı YalçınTaşdemir, “Etkinlik-Sen her zaman devletinin ve milletinin yanındadır. Buna göre, Yurdun farklı illerine göç etmek durumunda kalan sektörümüz işveren ve çalışanları ile ortak iş yapma ve istihdam sağlama irademizi ortaya koymak istiyoruz. İl Valilik Makamları, İşkur Müdürlükleri ve ilgili kamu kuruluşları ile ortak, bir çalışma prensibi ile depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek ve istihdam sağlayacağız. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlıklarına talebimizi iletmiş bulunmaktayız.

MANİSA’YA GÖÇ EDEN DEPREMZEDELER İSTİHDAMA YÖNLENDİRİLECEK 

Etkinlik-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulunun aldığı kararı açıklayan Taşdemir, “Bölgede çalışamaz duruma gelen özellikle hizmet ve etkinlik sektörü çalışanlarının derhal iş ve gelire kavuşmaları önemli hale gelmiştir. Bu sebeple, bölgeye yakın illerimizdeki Etkinlik-Sen İl Teşkilatlarımız ve üyelerimiz olmak üzere, tüm Türkiye’deki sektör paydaşlarımız olarak mağdur sektör mensuplarımızın yanında ve destekçisi olma kararı aldık. İllerimize göç etmek zorunda kalan düğün salonu ve restoran işletmecisi, çalışanları, garson, komi, aşçı, prodüksiyon hizmeti çalışanları, ses ışık ve görüntü teknik hizmet çalışanları, otel kat görevlisi, resepsiyon ve banket hizmeti çalışanları, gıda imalatında çalışan usta ve yardımcı elemanlarının derhal istihdama kavuşmaları için hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. İllerimizde yapılacak sınıflandırma ve iş talebinin gerekli kurumlar eli ile sağlanması ve Genel Merkezimiz ve İl Başkanlıklarımız aracılığı ile derhal ekonomi ve istihdamımıza kazandırılması için Etkinlik-Sen olarak gerekli göreve hazır olduğumuzu bilgilerinize arz ederiz. Ayrıca genel merkezimizin aldığı kararla Afetten etkilenen ve olağan üstü hal ilan edilen 11 ilimizdeki üyelerimizden 2023 yılına ait aidat ödemesi almama kararı almışlardır. Etkinlik-Sen üye ve meslektaşlarının yanında olmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olarak, her durumda da devlet ve milletinin yanında olacaktır” diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir