Gelecek Partili Özdağ’dan Cumhurbaşkanına: İlkeli siyaset bu mu?

 Gelecek Partili Özdağ’dan Cumhurbaşkanına: İlkeli siyaset bu mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İYİ Parti’ye 6’lı Masa’yı terk etmesi çağrısı yapmasını değerlendiren Gelecek Partili Özdağ, “Hani Cumhur İttifakı kazanacaktı. Bu nedir? İlkeli Siyaset bu mu? ilkeleri zayıf iktidar anlayışını ret ediyorum.”dedi.

Hülya Kılınç

G20 Zirvesi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’ye çağrı yaparak “Temenni ederiz bir dönüşüm yaparak gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir”dedi.

“HANİ CUMHUR İTTİFAKI KAZANACAKTI?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı çağrıyı değerlendiren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, düne kadar Cumhur İttifakı’nın kazanacağını söyleyen Erdoğan’ın kazanamayacağını bildiği için bugün HDP’ye gittiğini, İYİ Partiye çağrı yaptığını söyledi.

Düne kadar dışlayan bir dil kullanan AKP’nin HDP’yi Anayasa değişikliği için ziyaret etmesini hatırlatan Özdağ, “Şimdi de kalkmış İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e “6’lı Masa’yı terk et” diyor.

Hani Cumhur İttifakı kazanacaktı? Saadet Partisi’ne de Oğuzhan Asiltürk üzerinden ziyaret etmişti. HDP’ye gitti, İYİ Parti’ye çağrı yapıyor. İlkeli siyaset bu mu? Türkiye’deki siyasetin seviyesi bu mu?

Ortağı MHP Lideri Devlet Bahçeli, düne kadar, Sayın Akşener’e “Fosforlu Cevriye” diye hitap ediyordu. Türkiye’de siyaset yaparken prensipleri olmayan, ilkeleri zayıf iktidar anlayışını ret ediyorum. Siyaset ilkelerle, ahlakla yapılır.”

“Bunlar FETÖ’cü, bunlar PKK ile iltisaklı”diyordu düne kadar.Sayın Erdoğan, her şey siyaset değil. Hukuk ve adaleti buluşturmak lazım. Dünkü söylediklerinizi unutmayın.”

 

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir