‘Genel sekreter yalan söylüyor!’

 ‘Genel sekreter yalan söylüyor!’

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’nın yalan söyleyerek Manisa kamuoyunu yanılttığını ifade eden CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, ‘Hangi rant uğruna yalan söylüyorsunuz’ dedi.

Tunay Aktaş

Manisa Meydan AVM önünde açıklama yapan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, “Çok büyük bir yapı. Hemen çevresinde adliye, tıp fakültesi  ve sağlık kampüsü bulunmakta. Adliyenin yan tarafında emniyet müdürlüğü. Adliye ile emniyetin arasında diyanetin eğitim ve kültür merkezi var. Ve yine burada bir cami yapılacak. Hal böyleyken biz buranın alkol ruhsatı almasına kesinlikle karşıyız. Önemle vurgulamak istiyorum. Belediyelere birçok alkol ruhsatı başvurusu yapıldı. Fakat herhangi bir sorun olmayan yerlere bu ruhsatlar verilmezken buraya verilmesi abesle iştigaldir. Bunun sebebini çok merak ediyoruz. Hangi rant uğruna buraya alkol ruhsatı veriyorsunuz”

‘KAYMAKAMLIK YAZISI  OLUMSUZ’

Büyükşehir Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’nın meclis toplantısında, kurumlardan gelen görüşlere göre hareket edeceklerini ve şu ana kadar olumsuz bir görüş olmadığını ve emniyetten görüş bekledikleri sözlerinin yalan olduğunu belirten Arcak, “Aytaç Yalçınkaya, neden kamoyuna ve vatandaşlara yalan söylüyorsunuz. Neden bu yalanı yüzünüz kızarmadan söylüyorsunuz. Yunusemre Kaymakamlığının yazısı. Tarih 24 Mart 2022 ve bu yazıda Yunusemre İlçe Müftülüğü’nün yazısı da var. Hem müftülük hem de Yunusemre kaymakamlığı olumsuz görüş bildiriyor. Buna rağmen hem yalan söylüyorsunuz hem de alkol ruhsatını veriyorsunuz”

‘MANİSA’NIN BİRÇOK SORUNU VARKEN’

Arcak, “Cengiz Ergün, siyaset uğruna Manisa’nın gelişmesini engellediğimizi söylüyor. Bizi siyaset yapmakla itham ettiler. Evet biz siyaset yapıyoruz. Ama biz siyaseti  vatandaşımız için yapıyoruz. Halkımız için, devletimiz için, bu güzel vatan için yapıyoruz. Bunu iyi anlayın. Gelişmişlik seviyesi alkollü mekana göre mi belirlenir. Manisa’nın birçok sorunu varken, Manisa’da öğrencilerin birçok sorunu varken derdiniz alkollü mekan sorunu mu olmuştur. Birçok öğrenci Manisa’da yollarda kalmakta. Toplu taşımada büyük sıkıntılar var. Fiyatlar 9 lira oldu. Değerli arkadaşlar 9 lira çok ciddi bir rakam. Hem pahalı hem yer bulamıyorlar. Bir çok kadın kardeşimiz tacize mağruz kalıyor. Cengiz Ergün bunları bilmiyor musun. Manisa’nın birçok sorunu var. Manisa çok pahalı bir şehir, İzmir’den bile pahalı. Bunu sebebi Büyükşehir’in yanlış uygulamaları” dedi.

Yunusemre Kaymakamlığı’nın “uygun görülmemiştir” yazısı

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir