Gezi 9. yılında anıldı

 Gezi 9. yılında anıldı

Gezi eylemleri, 9. yılında Manisa’da anıldı. Gezi’nin karşılıklı saygı, sevgi ve  kardeşliği temel alan bir toplumsal direniş olduğu vurgulandı.

Gezi Parkı’nda başlayan ve Türkiye’ye yayılan gezi eylemleri 9.yılında Manisa’da anıldı. Manolya Meydanı’ndaki buluşmaya sivil toplum kuruluşları ve partiler katılırken açıklamada bulunan Ayşe Dubaz Yüksel, gezinin baskıya ve zulme karşı gelişen ülke halk hareketleri tarihine altın harflerle yazılan,  en barışçıl, en demokratik direnişi olduğunu belirtti.

Yüksel, “Yıllardır süren antidemokratik ve baskıcı ortamda bu ülkede yaşayan milyonlar yaşam alanlarına ve yaşam tarzlarına dönük saldırılarla karşı karşıya kaldı. Kaç çocuk sahibi olacaklarından, çocuklarını hangi okullara göndereceklerine, nasıl giyinip ne yiyip içeceklerine kadar yaşamlarının her hücresine müdahale edilen, en temel sendikal hakları tek tek ellerinden alınan milyonlar kölece çalışma koşullarına “yeter artık” diyerek omuz omuza verdiler. Demokrasiye, adalete, özgürlüğe susamış her yaştan, her kimlikten, her düşünceden, her inançtan, her meslekten milyonlar dayanışmayı, karşılıklı saygı ve sevgiyi, kardeşliği temel alan bir toplumsal direnişe, Geziye imza attılar.

GEZİ’Yİ HAFIZALARDAN SİLEMEYECEKLER

Yüksel, “Ne yaparlarsa yapsınlar milyonların eseri Gezi’yi hafızlarımızdan silmeye, Gezi’nin değerlerini, ruhunu yok etmeye güçleri yetmedi, yetmeyecek. Milyonların demokrasiye, adalete özgürlüğe, insanca yaşamaya olan özlemi sürdükçe de yetmeyecek, Gezi hep yaşayacak. Eşitliğin, özgürlüğün, barışın, laikliğin, dayanışmanın, insanca ve ekolojik bir yaşamın hâkim olduğu bir ülke için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir