Gölmarmara için Ankara’da çözüm arayacak!

 Gölmarmara için Ankara’da çözüm arayacak!

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, kuruyan Marmara Gölünde izinsiz tarımsal faaliyetlerin yürütülmesiyle ilgili sorunun çözülmesi ve durumun cinayet ve yaralanmalara ulaşan boyutunun önüne geçilebilmesi için Ankara’dan yardım isteyecek.

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Marmara Gölünde suların çekildiği arazilerin bazı vatandaşlar tarafından izinsiz ve gelişigüzel çevrilerek buğday ekimi yapılmasından dolayı basına yansıyan haberlere dikkat çekerek, “Salihli Belediye Meclisi olarak, Marmara Gölünde suların çekildiği arazilerde yaşanan kaçak, izinsiz ekimlere ve yağmalamaya hep birlikte dur diyelim” dedi. Kaçak ekim yapılan bölgede vatandaşlar arasında tartışmaların ve gerginliklerin yaşandığını vurgulayan Başkan Kayda, özellikle suların çekildiği Marmara Gölü arazilerinde kaçak ekim yapmak isteyen vatandaşlar arasında çıkan olaylarda bugüne kadar 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve izinsiz yapılan ekimler nedeniyle silahlı tartışmalara varan olayların kolluk kuvvetleri tarafından önlendiğini söyledi.

KAÇAK EKİMLER MANİSA VALİLİĞİ VE TARIM BAKANLIĞINA BİLDİRİLMİŞ
Başkan Kayda, “Marmara Gölü ve Demirköprü Barajında suların çekildiği arazilerde kaçak ve izinsiz ekimleri önlemek için başta Manisa Valiliğimiz olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili tüm kurumlarla yazışmalar yaparak bu bölgelerde yaşanan yağmalama ve haksız işgallerin önlenmesi noktasında çok mücadele ettik. Bayram sonrasında Ankara’ya giderek hazırladığım Marmara Gölü dosyasını MHP Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz ve ilgili Bakanlarımıza ileteceğim” dedi.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir