Gönül Öğretmen 13’üncü köye ışık oldu

 Gönül Öğretmen 13’üncü köye ışık oldu

Manisa’da Şehitler İlkokulu Türkçe Öğretmeni Gönül Kovan Gürakan, Kitap Kumbaram Projesi ile 13. Kütüphaneyi Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Yukarıokçular köyünde bulunan Yukarıokçular İlkokuluna kazandırdı. Kütüphanede 4 bin kitap bulunuyor.

Türkiye’nin 7 bölgesindeki köy okuluna kazandırdığı 13 kütüphane ile binlerce öğrenciye kitaplarla ışık olmayı sürdürüyor.

Kitap Kumbaram Projesi,  Manisa’nın Şehitler Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapan Gönül Kovan Gürakan tarafından 2016 yılında başlatıldı. Gönül Öğretmen, Türkiye’nin pek çok şehrinde bulunan okuma sevdalısı fedakar öğretmenleri de başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesine dahil ederek projenin tüm Türkiye’ye yayılmasını sağladı.

Gönül Kovan Gürakan

Kitaplar çocuklarımıza umut oluyor

Ege’de Manisa’ya, Doğu Anadolu’da Van’a, Karadeniz’de Düzce’ye, Marmara’da Bursa’ya, Güneydoğu Anadolu’da Batman’a,  İç Anadolu’da Konya’ya ve son olarak Akdeniz’de Hatay’a kütüphane kazandırıldı.  Köy okullarındaki çocuklarının kitaplara ulaşması için çıktığı bu yolda 13 kütüphane açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Türkçe Öğretmeni Gönül Kovan Gürakan, “Köy okullarındaki çocuklarımız için başlattığımız Kitap Kumbaram Projesi ile vatanımızın 7 bölgesinde Kitap Kumbaram Kütüphanesini minik okurlarımızın hizmetine sunduk. Türkiye’nin birçok bölgesinden kitapseverlerin bağışladığı binlerce kitap açılan kütüphaneler sayesinde çocuklarımıza ışık oluyor, umut oluyor. Manisa’da başladığımız proje ile ülkemizin her bölgesine ulaştık. Yeni kütüphaneler kurmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

14’üncü kütüphanenin çalışmaları sürüyor

Yukarıokçular İlkokulu’ndaki kütüphane açılışına katılan Gönül Kovan Gürakan’a öğrenciler yazmış oldukları mektupla teşekkür etti. Gönül Öğretmen proje ekibiyle birlikte, 14’üncü kütüphaneyi kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir