Gönüllü sağlık personelleri deprem bölgesine gidiyor

 Gönüllü sağlık personelleri deprem bölgesine gidiyor

Yardım bekleyen depremzedelere umut olmak amacıyla harekete geçen gönüllü Manisa İl Sağlık Müdürlüğü personelleri bölgeye gitmek için yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından tüm Türkiye afet bölgesindeki vatandaşlara umut olmak için omuz omuza verdi. Deprem bölgesindeki yaraların sarılması için tüm imkânlarını seferber eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü’nün gönüllü sağlık ordusunun deprem bölgesine ulaşımı için araç desteği verdi.

‘Elimizden Geleni Yapacağız’

Deprem bölgesindeki vatandaşlara yardımcı olmak üzere yola çıkan Manisa İl Sağlık Müdürlüğü personelleri görüşlerini aktardı.

Yakup Efe, “Manisa İl Sağlık Müdürlüğümüzün görevlendirmesiyle hepimizin yüreklerini dağlayan bölgemize hareket etmek üzere burada toplandık. Bende Manisa Ruh Sağlığı Hastanesinden katılıyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Umarım oraya gittiğimizde de bir umut oluruz, bir faydamız olur”.

Ferdi Bayhan, “Bizlerin yardımına ihtiyacı olan çok insan var. Gönüllü olarak deprem bölgesine katılmak istedik. Elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir