Görevden alınan başkan: Siyaset anlayışımız benzeşmiyor!

 Görevden alınan başkan: Siyaset anlayışımız benzeşmiyor!
Manisa CHP’de tepki çeken bir kararla Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden alınan Sergen Akpir, “Gençlik Kollarımızın Genel Merkez Yönetim Kurulu, 2 yıldır başarı ve büyük onur ile yürütmüş olduğumuz görevimizde, siyaset anlayışlarımızın benzeşmemesi sebebi ile tarafımla çalışmama yönündeki iradesini bildirmiştir”dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akpir, ” 2 yıl boyunca elimizden gelenin fazlasını, özveriyle çalışarak gerçekleştirdik. Bu süreçte İlçe gençlik kolları olmayan tüm ilçelerimizde örgütümüzü, yol arkadaşlarımızla birlikte oluşturduk; siyaseti gençleştirmek, fikri hür vicdanı hür gençliğin, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, en büyük iki eserimden biri dediği CHP saflarında yer alması adına çalıştık.

Bunun yanında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yaklaşık 700 gencimizle büyük bir gençlik buluşması da gerçekleştirerek Manisa Gençlik Kolları’nın adını başarılarıyla tüm Türkiye’ye duyurduk. Bu aynı zamanda CHP Manisa Gençlik Kollarının en büyük organizasyonlarından birisi oldu.

Görev boyunca, tek hedefimiz gençlerin geleceğe umut ile bakmasını engelleyen AKP düzeninin sona ermesi adına mücadele etmek ve büyük usta Nazım Hikmet Ran’ın yaşam felsefesi olan; Bizlerden sonraki nesillerin “Yaşadım Diyebilmeleri için Yaşamak” oldu.

Bu süreçte benimle birlikte yol yürüyen yönetim kurulum olmak üzere, ilçe gençlik kolları başkanıma, Grup Başkanvekilimize, Manisa İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve ana kademe ilçe başkanlarımıza, kadın kolları İl başkanımıza, kadın kolları ilçe başkanlarımıza teşekkür ederim.

Göreve gelirken yol arkadaşlarımızla birlikte söylediğimiz gibi “Cesaret Bulaşıcıdır” diyerek, bizler de de cesaretimizi bağlı bulunduğumuz 100 yıllık köklü çınar CHP’den, partimizin ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ve değerli yoldaşlarımızdan aldık.

CHP, dünyadaki en büyük ve en güçlü gençlik yapılanmalarından biridir. Bir siyaset akademisidir. Bu yöndeki irade de, gayet anlaşılabilirdir.Makam ve mevkiler gelip geçicidir aslolan CHP’dir. Gençlik gelecektir” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir