“Halk geçim derdinde, Cengiz Ergün iğne iplik peşinde!”

 “Halk geçim derdinde, Cengiz Ergün iğne iplik peşinde!”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Sarıgöl’de vatandaşa iğne iplik dağıtan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tepki göstererek “Sahaya inenlerde vatandaşın, esnafın ve çiftçinin sıkıntısını sormak yerine iğne-iplik dağıtıyor.Halk geçim derdinde Cengiz Ergün iğne iplik peşinde. Millet dikişi sandıkta atacak”dedi.

Manisa’da imar planı değişikliğiyle ‘Eko Turizm’ olarak belirlenen alının kızana ait çıkmasıyla kamuoyunun gündeminde olan MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bir dizi incelemelerde bulunmak için Sarıgöl ilçesini ziyaret etti. MHP’li Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner ve partili yöneticiler ile birlikte ilçede incelemede bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde iğne-iplik dağıtmasına CHP’den tepki geldi.

“İğne iplik dağıtması manidar”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ziyaret ettiği vatandaşa ve esnafa “İşleriniz nasıl. Durumunuz nasıl” sormamasının dikkat çektiğini belirterek, iğne-iplik dağıtmasının başka anlamlara geldiğini iddia etti.

Ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşa iğne-iplik dağıtılmasını manidar bulduğunu ifade eden CHP Manisa İl Başkanı Balaban, MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün’ün vatandaşa bir mesaj vermek istediğini iddia etti.

“Halk geçim derdinde, sayın Ergün iğne-iplik peşinde”

CHP’li Balaban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Halkın oylarıyla seçilen bir büyük şehir belediye başkanı vatandaşın sıkıntısını, sorununu sormak yerine iğne-iplik dağıtıyor. Özellikle sayın Ergün’ün esnaf ve vatandaş ziyaretinin görüntülerini sosyal medyadan üzüntüyle izledim. Birçok esnafa ve vatandaşa uzaktan selam veriyor, kimisinin ise sadece elini sıkıp geçiyor. Birçok vatandaşımıza ise sadece iğne-iplik dağıtıyor. Bunun anlamı ve manası nedir? Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşa sanırım bu iğne ve iplikle cebinde büyüyen deliği dikersin mi demek istedi. Çünkü zamlardan sonra ekonomik dar boğazın içine giren vatandaşın cebindeki delik giderek büyüyor. Halk geçim derdinde, sayın Ergün iğne-iplik peşinde.”

“Vatandaşa derdini soramıyorlar”

CHP’li Balaban açıklamasının son kısmında, AKP’nin ve MHP’nin sahaya inerek halkın sıkıntısını sormaktan korktuğunu belirterek sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Biz her zaman söylüyoruz. Sahaya inin ve halkın sıkıntısını sorun diye. Ama nedense sahaya inmekten çekiniyorlar. Sahaya inenlerde vatandaşın, esnafın ve çiftçinin sıkıntısını sormak yerine iğne-iplik dağıtıyor. Çünkü soramıyor. Sorduğu zaman büyük bir tepkiyle, isyanla karşılaşacak. CHP olarak sahaya indiğimizde vatandaşımıza iğne-iplik dağıtmıyoruz. Toplumun her kesiminin sıkıntısı dinleyip, onların sesi olmaya çalışıyoruz. İğne-iplik dağıtarak tekrar seçim kazanacağını zannederler bu hayale kapılmasın. Artık bu tür aktivitelerle seçim kazanma dönemi bitti. Milletimiz o iğne ve iplikle en büyük dikişi sandıkta atacak.”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.