Halk TV muhabirine canlı yayında çekiçli saldırı

 Halk TV muhabirine canlı yayında çekiçli saldırı

Deprem sonrası kesintisiz yayınlarına devam eden Munzur Press Genel Yayın Yönetmeni ve Halk TV muhabiri Ferit Demir, bugün Malatya’da canlı yayın sırasında çekiçli bir şahsın saldırısına uğradı.

Ayşenur Arslan ve Mustafa Kemal Erdemol’un deprem felaketine ilişkin gelişmeleri aktardığı program sırasında Malatya’dan canlı yayına bağlanan Munzur Press Genel Yayın Yönetmeni ve Halk TV muhabiri Ferit Demir çekiçli bir şahsın saldırısına maruz kaldı.

munzurpress.com’un haberine göre çekiçli adamın saldırı anı ve savurduğu tehditler canlı yayına anbean yansıdı. Genel Yayın Yönetmenimiz Ferit Demir’e tekme atmaya çalışan saldırgan, elindeki çekici de sallayarak tehditler savurdu, çevredeki vatandaşların üzerine yürüdü. Saldırganın Ferit Demir’in yayında ne anlattığını dahi bilmeden aracından inerek saldırıya geçmesi ise dikkat çekti. Saldırgan hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yaptığı açıklama ile Ferit Demir’e yapılan saldırıyı kınayarak, siyasetçilere de, gazetecileri hedef göstermemeleri konusunda çağrı yaptı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir