Hekim ve sağlık çalışanlarından ‘imdat’ çağrısı

 Hekim ve sağlık çalışanlarından ‘imdat’ çağrısı

Ege Bölgesi Tabip Odaları,  bugün TBMM’de yapılması planlanan sağlıkta şiddet özel oturumuna ilişkin yazılı açıklama yaparak tüm milletvekillerini davet etti. 

Afyon Tabip Odası, Antalya Tabip Odası, Aydın Tabip Odası, Balıkesir Tabip Odası, Burdur-Isparta Tabip Odası, Çanakkale Tabip Odası, Denizli Tabip Odası, İzmir Tabip Odası, Manisa Tabip Odası, Muğla Tabip Odası, Uşak Tabip Odası yayımladığı açıklamada,  bugün TBMM’de yapılması planlanan ve “sağlıkta şiddet” özel konulu oturumda  tüm milletvekillerini yer almaya davet etti.

GEÇEN YIL SAĞLIKTA 102 BİN ŞİDDET OLAYI YAŞANDI!

Geçen yıl en az ülkede 102 bin adet sağlıkta şiddet olayı olduğu vurgulanan açıklamada, “Bu giderek yükselmektedir. İnsan sağlığı siyasetin üzerinde tutulması gereken, insani temel bir haktır. Sağlıkta şiddet süreci, toplumun bu hakkını kullanmasını engelleyecek bir süreçtir. Sonunda toplum sağlık hakkına ulaşamaz hale gelecek ve böylece bu büyük insanlık suçu, çok büyük bir sorumluluk yaratacaktır. Bu sorumluluğa ortak olmamak için bu oturuma katılıp, sağlıkta şiddeti, TTB’nin ve Tabip Odalarının önerdiği çerçevede çözüme kavuşturmanın adımlarını başlatınız. Sizden tarihi bir görev bekliyoruz.”ifadesi kullanıldı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir