Hırsızlara karşı kameralı önlem

 Hırsızlara karşı kameralı önlem

Şehzadeler Belediyesi, ilçedeki 21 mahalleye yönelik başlattığı çalışma kapsamında mahallelere ses sistemi ve güvenlik kameraları kuruyor. Kameralar sayesinde mahallelerde hırsızlık olaylarının önüne geçilecek.

Şehzadeler Belediyesi, mahallelerde büyük öneme sahip olan ses sistemleri ve güvenlik kamerası sistemlerini yeniliyor. Geçtiğimiz yıl 22 mahallede yürütülen çalışma bu yıl da 21 mahallede gerçekleştiriliyor. Çalışma kapsamında mevcutta var olup ama çalışmayan sistemler bakıma alınıyor ve zaman içerisinde kullanım dışı kalan parçalar yenileri ile değiştiriliyor. Hiç olmayan mahallelere ise ses sitemi ve güvenlik kameraları sıfırdan kuruluyor.
Kullanım dışı kalanlar yenilendi
Çalışma hakkında bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Geçmiş dönemlerde özellikle beldeden mahalleye geçen yerleşim yerlerimizde var olan ses ve güvenlik kamerası sistemleri zaman içerisinde yıpranmış, kimi noktalarda da tamamen kullanım dışı kalmış. Mahallelerimizi ziyaret ettiğimizde mahalle muhtarlarımızın bizden bu konuda talebi vardı. Biz de bu talebe kayıtsız kalmadık. Geçtiğimiz yıl 22 mahallemizde ses ve güvenlik kameralarına yönelik bakım çalışması başlattık ve bozulan, kullanım dışı kalanları yeniledik. Bu yıl da çalışmamızı 21 mahallemizde devam ettiriyoruz. Önceden yapılmış ama çalışmayan mahallelerde sistemleri yenileyip, kullanılır duruma getiriyoruz. Olmayan mahallelerimize ise sıfırdan kuruyoruz. Çalışmalar başladı, bazı mahallelerimizde sistemler kuruldu. Program dahilinde diğer mahallelerimizde de çalışma devam edecek. Hemşerilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.