Ergün: Hodri Meydan!

 Ergün: Hodri Meydan!
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Uncubozköy’deki arazisinin imar değişikliğiyle ilgili “Bizi bununla suçlayanlara hodri meydan diyorum. Bütün bu Mimar Sinan Bulvarı’nda verdiğimiz bu imar uygulamasını eski haline dönüştürelim diyorlarsa ben varım. Hodri meydan” dedi. Ergün’ün bu açıklamalarından önce yaşanan tartışmada CHP, Ergün’ün tavırlarının yanlış olduğunu belirterek toplantıyı terk etti.
Hülya Kılınç-Tunay Aktaş
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nda Cengiz Ergün, Kat artışının yükselmesinin, inşaat alanının artışı olarak algılanamayacağını söyleyerek, “Bu ne demek? Benim bu 5 kat yaptığım binada kullandığım toplam metrekare, tabanda daha çok yeşil alan ve otopark yapılması amacıyla inşaat alanının yukarıya yükseltilmesidir. İç içe girmiş 6 metrelik ara bahçelerle birbirini seyrediyor. Ama buraya iki tane 15 katlı oturtulduğu zaman yeşil alan kazanılır. Yapılmak istenen bu. Tüm Mimar Sinan Bulvarı aksı üzerinde ne kadar arsa varsa, ne kadar ileride kentsel dönüşüme girecek binaların yeniden yapılması halinde bu bulvar üzerinde prestij caddesi aksı dediğimiz, bir madalyondur burası. Aynı düşünceyle bütün bulvara aynı 15 kat verilmiştir. Sadece şahsıma yapılan bir uygulama değildir. Manisa kamuoyu bunu böyle bilsin. Bu bulvar üzerinde tam tamına 698 parsel bu uygulamadan faydalanmaktadır. Metrekare toplamı da 750 bin metrekare. Yapısı bulunmayan arsaların toplamı da 350 bin metrekare” dedi.
“BENİ BİLEN BİLİR RANTLA RÜŞVETLE İŞİM OLMAZ”
MHP’li Ergün, “Elginkan Vakfı önündeki emsali oraya da verdi bu meclis. Eski garajın olduğu yerde yapacağım bir projeyi 15 kat olarak yapabilirim. Orada bulunan 698 parseli kapsıyor arkadaşlar. Bizim bugüne kadar aile olarak neler yaptığımız ortadadır. Manisa’da kazandığımızı bugüne kadar hep Manisa’da harcadık. O noktada Ergün Ailesi olarak ne yaptığımızı saymak istemiyorum. İmar rantı, imar yolsuzluğu, 350 milyon gibi söylemlerin dile getirilmesi, iftiradan başka bir şey değildir, karalamadır. Neden olmaya başladı? Seçimler yaklaşıyor. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği seçimleri var. Ondan sonra da yerel seçimler var. Ben bunları her dönemde yaşadım. Ama her seferinde cevabını oy sandığında vatandaş veriyor. Bizim bugüne kadar ne rantla ne rüşvetle işimiz hiç olmadı. Bundan sonra da olamayacağını beni tanıyanlar çok iyi bilir ve olamaz da” dedi.
“ESKİ PLANLARA DÖNELİM DERLERSE VARIM”
Kendisi hakkında iddialarda bulunan CHP’lilere seslenen Ergün, “Bizi bununla suçlayanlara hodri meydan diyorum. Bütün bu Mimar Sinan Bulvarı’ndaki verdiğimiz bu imar uygulamasını eğer bu meclis değiştirelim, eski haline dönüştürelim diyorlarsa hodri meydan ben varım. 33 yıldır Manisa’ya imar yapılamamış. Oradaki gelişmeler Manisa’nın geleceğini, önümüzdeki 30 yılı, 50 yılı kapsayan bir plandır bu. Bu planları madem rant olarak gördünüz, bir kere daha söylüyorum hodri meydan değiştirelim. 698 kişiye de gidin izah edin. Haklarını insanların ellerinden alın” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir