Hüseyin Gazi Kılınç türkülerle anıldı

 Hüseyin Gazi Kılınç türkülerle anıldı

Geçtiğimiz yıl erken yaşta aramızdan ayrılan Manisa’nın sevilen sporcularından Hüseyin Gazi Kılınç, 1. ölüm yıldönümünde sevenlerinin düzenlediği törenle anıldı.

Hülya Kılınç

Geçtiğimiz yıl 17 Haziran’da futbol oynarken geçirdiği kalp krizi nedeniyle erken yaşta aramızdan ayrılan Futbol antrenörü Hüseyin Gazi Kılınç, arkadaşları, ailesi ve sevenlerinin düzenlediği törenle anıldı.

Hüseyin Gazi Kılınç

OKUL ARKADAŞLARI GAZİ KILINÇ’I UNUTMADI

Sporcu kimliğinin yanı sıra, bağlama öğretmenliği de yapan Kılınç için ilk olarak birlikte eğitim gördüğü sınıf arkadaşları, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bahçesinde hayır yemeği verdi, ardından mezarını ziyaret etti.

Okul arkadaşları

Aynı gün akşamüstü Hüseyin Gazi Kılınç ve kendisinden 47 gün sonra yaşamını kaybeden Annesi Münüre Kılınç için Manisa Cemevi’nde yemek verildi. Yemeğin ardından Hüseyin Gazi Kılınç için Cemevi Kültür Salonu’nda anma programı düzenlendi. Programa, eşi Nurgül Tutak Kılınç, Babası Bayram Kılınç, kardeşleri, arkadaşları ve sevenleri katıldı.

ARKADAŞLARI VE ÖĞRENCİLERİ TÜRKÜLERİ KILINÇ İÇİN SÖYLEDİ

Sunuculuğunu Şair Ragıp Özcan’ın yaptığı anmada, Hüseyin Gazi Kılınç’ın ardından sevenlerinin yazdıklarını bir araya getirerek kitaplaştıran Bektaş Kılınç’ın “Acıyı Sır Eylemek” kitabından ara ara kesitler okundu. Cemevi’nde düzenlenen etkinliklerde bağlama çalıp birlikte türkü söylediği Cemal Ateş, bağlama öğrencisi Uğur Özdemir ve Sevgi Kurt, Hüseyin Gazi Kılınç için türküler seslendirdi. Duygu dolu anların yaşandığı program sonunda, sevenlerinin Hüseyin Gazi Kılınç’ı anlattığı “Acıyı Sır Eylemek” kitabı, anmaya katılanlara hediye edildi.

Hüseyin Gazi Kılınç-Nurgül Tutak Kılınç

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir