Şimşek HÜDAPAR’ın Hizbullah’la geçmişini hatırlattı: Göz yummayacağız!

 Şimşek HÜDAPAR’ın Hizbullah’la geçmişini hatırlattı: Göz yummayacağız!

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek, Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan HÜDAPAR’ın geçmişteki terör örgütü Hizbullah’la olan ilişkisine dikkat çekerek “Meclise taşınmaya çalışılan potansiyel terör gruplarına göz yummayacak, her türlü mücadele edeceğiz”dedi.

İlkay Şimşek, Cumhur İttifakı’nı destekleme açıklaması yapan HÜDAPAR’ın geçmişiyle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“AKP İKTİDARININ CUMHUR İTTİFAKININ NE KADAR DARA DÜŞTÜĞÜNÜN BELGESİ”

Seçim takviminin belli olmasının ardından kimin kiminle kirli pazarlıklar içinde olduğunun ortaya çıktığını belirterek açıklamasında şunları söyledi “Bu süreçte yaşanan bir olay var ki AKP iktidarının ve Cumhur İttifakı’nın ne kadar dara düştüğünün, köşeye sıkıştığının bir belgesi niteliğinde. Cumhur İttifakı ‘Suya düşen yılana sarılır’ misali tutunabileceği en ufak bir dala bile kütük muamelesi yapmaya başladı, öyle ki HÜDAPAR’ın Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı ittifak ortaklarının hiçbirinden hak ettiği tepkiyi almadı, aksine bu durumdan neredeyse memnuniyet duydukları izlenimi verdiler.

“GAZETECİLERİ, POLİSLERİ EMNİYET MÜDÜRÜ GAFFAR OKKAN’I ÖLDÜRDÜLER”

Peki HÜDAPAR neydi? Kimin temsilcisiydi? Yakın tarihimize baktığımızda hiç şüphesiz terör örgütü Hizbullah ile bağlantısı karşımıza çıkacaktır. O Hizbullah ki; sanılanın aksine ilk ortaya çıktığı yer Diyarbakır veya Batman değil, İstanbul’dur, 1984 yılından itibaren İstanbul’da market ve kuyumculara yönelik soygun eylemleriyle varlığını göstermiştir, faili meçhul cinayetlere ise Batman’da PKK destekçisi olarak tanımladığı isimleri kaçırarak başlamıştır, çok sayıda gazeteciyi öldürmüştür,  Hizbullah’ın hakkında detaylı araştırmalar yapan 2000’e Doğru Dergisi Diyarbakır Temsilcisi Halit Güngen 18 Şubat 1992 günü kafasına ateş edilerek öldürülmüştür, Hizbullah’ın tasfiyesi Susurluk skandalından sonra başlamıştır, örgütün tasfiyesi ile JİTEM’in lağvedilmesinin paralel olduğu bilgisi mevcuttur,  Polisimiz Hizbullah’a yönelik pek çok operasyon düzenlemiştir, bu nedenle örgüt tasfiye sürecinde polis ve askerlerimizi hedef almıştır, Hizbullah’a yönelik operasyonların Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne atanmasıyla hız kazanması nedeniyle bölge halkının da çok sevdiği efsane Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan örgütün hedefi haline gelmişti, 24 Ocak 2001 günü Okkan’ın makam otomobiline önce el bombası atılmış, ardından da 18-19 kişi tarafından çapraz ateşe tutulmuştur, bu olayda Okkan’la beraber 5 polis yaşamını yitirmiştir,  Okkan’ın cenazesinde binlerce kişi “Kahrolsun Hizbullah” diye bağırırken, devlet yetkilileri de saldırının arkasında Hizbullah’ın olduğunu açıklamıştır.

“ERDOĞAN VE BAHÇELİ’NİN BU KABULLENİŞLERİNİN ARKASINDA NE VARDIR”

Şimdi tüm bunlar yaşanmışken, HÜDAPAR ile Hizbullah terör örgütünün ilişkisi Cumhur İttifakı ortaklarının çok eleştirdiği PKK ile HDP ilişkisi kadar açık seçik ortadaysa, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ortağı Sayın Devlet Bahçeli’nin bu sessizliğinin, kabullenişliğinin arkasında ne vardır?

“MECLİSE TAŞINMAK İSTENEN TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

Bizler terör ve teröristlerden arındırılmış bir Türkiye’de birlik ve beraberlik duygularıyla huzur ve güven içinde yaşamak isterken, bize dayatılan ve Gazi Meclisimiz TBMM’ye taşınmaya çalışılan potansiyel terör gruplarına göz yummayacağımızı, her türlü mücadele edeceğimizi beyan ederiz.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir