İmamoğlu ve Yavaş’tan Meral Akşener’e ziyaret

 İmamoğlu ve Yavaş’tan Meral Akşener’e ziyaret

YİP Genel Başkanı Meral Akşener’in aday olmaya çağırdığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİP genel merkezindeki toplantıya gitti.

İYİP kurmaylar iki ismi kapıda karşıladı. İmamoğlu ve Yavaş’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla gittiği bildirildi.

Ne olmuştu?

Akşener geçen cuma altılı masadan ayrıldığı açıklayarak İmamoğlu ve Yavaş’ı adaylığa çağırmıştı. İkili, Kılıçdaroğlu’na destek bildirmiş, CHP‘li 10 büyükşehir belediye başkanı da ertesi gün parti genel merkezinde genel başkanla birliktelik mesajı vermişti.

Aynı gün Ankara’daki basın temsilcilerine İmamoğlu ve Mansur’un Akşener’le görüşmeye gideceği bildirilmiş, ancak CHP yetkilileri daha sonra böyle bir ziyaretin planlanmadığını açıklamıştı.

Daha sonra yine CHP’den gelen açıklamaya göre İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener’le ‘genel merkez dışında’ görüşme talebine olumlu yaklaşıldığı bildirildi. İki ismin aday olarak Kılıçdaroğlu’nu görmek istediğini söyleyeceği ve ittifakın devamını talep edeceği belirtilmişti.

İYİ Parti sözcüsü Kürşad Zorlu’ysa görüşme iddialarını yalanlamıştı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir