İş dünyasından “adalet” vurgusu

 İş dünyasından “adalet” vurgusu

Altılı Masa Manisa Çalışma Komisyonu üyelerine, iş dünyasının beklentilerini anlatan MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz, millet ittifakının topluma inandırıcı şeyler söylemesi gerektiğini belirterek, özellikle halkın açık şekilde adalet istediğini ifade etti.

 

Manisa’daki Altılı Masa’nın bir süre önce oluşturduğu Çalışma Komisyonu, sivil toplum kuruluşları ziyaretini Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile sürdürdü.

Deva Partisi’nden Taner Kök, Demokrat Parti’den Şeref Konuklar, İYİ Parti’den Cenk Tülemek, CHP’den Bektaş Kılınç, Gelecek Partisi’nden Ümit Demirci ve Saadet Partisi’nden Ferman Cabak’tan oluşan komisyon, MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. İş dünyasının yaşanan ekonomik kriz ile birlikte zor günlerden geçtiğini ifade eden Mehmet Yılmaz, görüş ve önerilerini anlattı.

“POLİTİKACILAR HALKIN GERÇEK SORUNLARIYLA İLGİLENMELİ”

Yılmaz, partilerin “biz biliriz” havasından vazgeçerek, halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiği görüşünü ifade ederek iş dünyası ve halkın sorunlarını ve beklentilerini içeren başlıkları şöyle sıraladı “Partiler milletin görüşlerini alarak ona göre hareket etmeliler. Seçilenler suç işliyorsa bedelini ödemeli. Vatandaşlar altılı masanın dağılmayacağından emin değil, güvenmek istiyor. Altılı masanın topluma inandırıcı şeyler söylemesini bekliyor. Halk açık bir şekilde adalet istiyor. Seçilenlerin parti değiştirmesi normal, ancak istifa eden politikacı seçildiği görevinden de istifa etmeli. Toplumda görülen en büyük sorun sevgisizlik. Toplumda güveni sağlamak için söz ve davranışın bir olması gerekir.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir