İstismar vakalarının önü ilmek ilmek örüldü

 İstismar vakalarının önü ilmek ilmek örüldü

CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal , “AKP zihniyeti istismar vakalarının önünü açan politikalarını ilmek ilmek ördü. Çocuklar bugünümüz ve geleceğimiz. AKP zihniyeti bugünümüzü ve geleceğimizi karanlığa gömmek istiyor” dedi.

İlçe kadın kolları başkanları ile ortak basın açıklaması yapan Uysal, “21. yüzyılda Türkiye’de milyonlarca çocuğun yasal haklarından mahrum bırakılılıyor. Çocuk yaşta, erken ve zorla evlilikler çocuğun insan hakkı ihlalidir ve suçtur. Aynı zamanda çocuklara ve kadınlara yönelik şiddet biçimlerinden biridir ve çocukların eğitimini, sağlığını, sosyal, psikolojik ve kültürel gelişimlerini engeller. Çocukların özgürlüklerini kısıtlar. AKP zihniyeti istismar vakalarının önünü açan politikalarını ilmek ilmek ördü. 4+4+4 eğitim sistemine geçilerek kız çocuklarının erken yaşta ve zorla evlendirilmelerinin önü açıldı. Ülkemiz çocukları istismar edenlerin ‘cezasızlıkla’ ödüllendirildiği bir utanç tablosuna dönüştürüldü. Kadını ikinci cinsiyet olarak gören zihniyet, çocuk istismarında “rızadan” bahsetti. Çocuğa yönelik cinsel istismar ile ilgili af ve istismar eden kişi ile evlilik için yasal düzenlemeleri ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyor.

Tarikatlarda, vakıflarda ve cemaatlerde gündeme gelen hiçbir istismar skandalında susmadık ve susmayacağız. Çocuk istismarı suçtur. Çocuklarımızı AKP zihniyetinin karanlığına teslim etmeyeceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir