İYİ Parti-CHP ittifakı Alaşehir’de son buldu!

 İYİ Parti-CHP ittifakı Alaşehir’de son buldu!

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu tarafından, İYİ Partili Halis Özcan’ın Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden uzaklaştırılmasının ardından yapılan açıklamada, CHP ile ittifak birlikteliğinin yalnızca Alaşehir Belediyesi özelinde son bulduğu ve Özcan’ın yerine yeni bir isim bildirilmeyeceği belirtildi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, parti üyesi Halis Özcan’ın Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu tarafından, belediye başkan yardımcılığı görevinden alınması ile ilgili parti binasında basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İYİ Parti Alaşehir İlçe Başkanı Kadir Daş ve İYİ Parti belediye meclis üyesi Halis Özcan’ın birlikte yaptığı toplantıda, CHP ile ittifak birlikteliğinin yalnızca Alaşehir Belediyesi özelinde son bulduğu bildirildi.

“ÖZCAN’IN GÖREVDEN ALINMASIYLA İLGİLİ GEREKÇE GÖSTERİLMEDİ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Halis Özcan’ın dürüstlüğünden emin olduklarını ve görevden alınmasıyla ilgili herhangi bir gerekçe gösterilmediğini belirterek, İYİ Parti’nin bundan sonra Alaşehir’de yeni bir belediye başkan yardımcısı da önermeyeceğini söyledi. Eryılmaz “Genel Başkanımız, aylar önce Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıklayarak İYİ Parti’nin bir koltuk sevdası olmadığını herkese göstermiştir. Biz de onun yolundan gidiyoruz. İYİ Parti’nin koltuk sevdası yoktur. O nedenle Halis Özcan kardeşimizin yerine bir isim önermeyeceğiz. Millet ittifakı, Alaşehir Belediyesi dışında tüm Alaşehir’de, Manisa’da ve Türkiye’de sorunsuz devam etmektedir”

Halis Özcan

“ALTINA İMZA ATTIĞIM HER KONUDA ALNIM AK”

Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Halis Özcan ise 2019 seçimlerinden bu yana meclis üyesi ve belediye başkan yardımcısı olduğunu belirterek şunları söyledi “Ben partimizin misyonu gereği ‘halka hizmet hakka hizmettir’ anlayışıyla elimden geleni yapmaya çalıştım. Halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Görev yapmış olduğum süre içerisinde altına imza attığım her konuda alnım açıktır. Bu konuda şüphesi olan varsa şüphesini dile getirsin. Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bundan sonra İYİ Parti İmar Komisyonu üyesi olarak çalışmalarıma devam edeceğim.”

“BİRLİKTELİĞİMİZ YALNIZCA BELEDİYEDE SONA ERDİ”

İYİ Parti Alaşehir İlçe Başkanı Kadir Daş da Millet İttifakının Alaşehir’de paydaşları olan CHP ve İYİ Parti teşkilatlarının önümüzdeki seçimde güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş için çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayarak “ Üzülerek söylüyorum ki, İYİ Parti ve CHP ilçe teşkilatlarında ve tabanda sorunsuz ilerleyen bu sağlıklı yapı, belediyede yürütülemedi ve sona erdi. Belediye Başkanımız, Başkan Yardımcısı Halis Özcan’ın görevi insiyatif olarak sona erdirmiştir. Teşkilatımız, almış olduğu kararla başka bir arkadaşı görevlendirmemiştir. Dürüstlüğünden emin olduğumuz Belediye Başkanımız ile belediye yönetiminde anlaşamıyoruz. Bugün itibariyle birlikteliğimiz belediyede sona ermiştir”dedi.

 

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir