İYİ Parti de etik bulmadı!

 İYİ Parti de etik bulmadı!

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Eryılmaz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Yunusemre Karakoca Mahallesi’ndeki ormanlık alanın ortasında bulunan 101 ada 291 parseli Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla eko turizm alanına dönüştürmesi ve alanın karardan sonra kızı Merve Ergün’e devredilmesini etik bulmadıklarını kaydetti.   

İY Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan imar rantını değerlendirdi.

Eryılmaz, Yunusemre ilçesine bağlı Karakoca Mahallesi’ndeki ormanlık alanın ortasında bulunan 101 ada 291 parselin eko turizm alanına çevrilmesine yönelik imar planının AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilmesinin ardından mülk sahibinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kızı Merve Ergün’ün çıkmasını şöyle değerlendirdi “Bizim Yunusemre Belediye Meclis üyelerimizin Büyükşehir’deki Belediye Meclis üyelerimizin bakış açısı net. İmar kanunları gereği içeriğini tam bilmiyorum uygun olup olmadığını ama bir vatandaş olarak biz gitseydik bu imar planının değişikliğini isteseydik bize galiba hayır diyebilirlerdi.  Etik olarak uygun bulmuyoruz.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEN ROL ÇALMAK İSTEMEDİK”

Bu konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi hem grup başkan vekili hem milletvekilleri hem teşkilatları bakımından bu olayın üzerine ilk onlar gittiği için bununla alakalı dava açtıkları için Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu çalışmasından İYİ Parti olarak rol çalmak istemedik. Ancak, Karakoca’daki 3 gün önce yapılan Yunusemre Belediye Meclisi ve daha önceki meclislerde İYİ Parti olarak kimliğini de bilmeden ret verdik. Kimliğini bildikten sonra da bizim için bir şey değişmedi. Dün de ret verdik bugün de ret veriyoruz” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir