İYİ Partili Eryılmaz’dan AKP’li Akkal’a gönderme: Seçilirsem hainlik yapmayacağım!

 İYİ Partili Eryılmaz’dan AKP’li Akkal’a gönderme: Seçilirsem hainlik yapmayacağım!

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, partisinin 3. Olağan Genel Kongresi’nde milletvekili adayı olacağı açıklamasında, İYİ Parti’den ayrılarak AKP’ye geçen Tamer Akkal’ı ima ederek “Seçilirsek helal oyları bir kenara koyup haram yemek için bir sabah ansızın seçmenimize milletimize, partimize, genel başkanımıza hainlik yapmayacağız”dedi.

Hülya Kılınç

Kültür Sitesi Lale Salonu’nda bu sabah başlayan İYİ Parti’nin 3. Olağan Kongresi’nde, İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın konuşması damga vurdu.

Eryılmaz, konuşmasına Nazım Hikmet’in davet şiiriyle başladı. Milletvekili adayı olacağı için il başkanı adayı olmadığını beliren Eryılmaz, milletvekili seçilerek Ankara’ya gitmesi durumunda yapacaklarını anlatırken İYİ Parti’den  AKP’ye geçen Tamer Akkal’ı ima ederek “Vallahi de billahi de genel başkanımızın sonuna kadar yanında yürüyeceğiz. Bir yerlere aday olup da seçilemedik diye, seçildiysek helal oyları bir kenara koyup haram yemek için bir sabah ansızın seçmenimize milletimize, partimize, genel başkanımıza hainlik yapmayacağız”dedi.

“Manisa’daki kale komutanlığını aday olmayarak bırakacağım”

İYİ Parti’nin iktidara hazır bir parti olduğunu ifade eden Eryılmaz, “Yüzlerce badire atlattık, binbir yalana iftiraya göğüs gererek geldik. Devletin devasa imkanları ile karşımıza dikilenlerin duvarlarını yıka yıka geldik. Türkiye’de milyonlarca gönüllüsü, üyesi, Manisa’da binlerce üyesi olan, milletin ve memleketin umudu olmuş genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in yolunda iktidara hazır bir partiyiz. Biliyorsunuz benim hiçbir zaman gizli gündemim ve hedefim olmadı. Bundan 4,5 yıl önce il başkanı olduğumda milletvekili adayıydım ve son seçildiğim il kongresinde kongremizde “Genel başkanım uygun görürse inşallah, zamanında ya da erken yapılacak ilk seçimde yine milletvekili adayı olmak istiyorum. Bana oy verecekseniz ya da vermeyecekseniz bunu bulunuz”diye net bir şekilde ifade etmiştim. Rabbim nasip etti bugün gönül rahatlığıyla delegemizin  seçeceği il başkanı ve ekibine il başkanlığı makamını yani genel başkanımız Meral Akşener’in Manisa’daki kale komutanlığını bu kongrede aday olmayarak bırakacağım. Sayın genel başkanımız Meral Akşener’in uygun görmesi halinde onun yanı başında, onun yolunda Manisa’ya, partimize ve milletimize Ankara’da yüce mecliste hizmet etmek istiyorum.

Manisa’da 800 üye ile başladık 15 bin üyeye ulaştık

İYİ Parti yaş, cinsiyet, etnik unsur gözetmeyen Türkiye için birleştirici bir güç. Bir umut ışığı oldu. Değişimler her zaman sancılı olur. Bu süreçte belki yorulduğumuz, belki de kırıldığımız, anlar oldu. Ancak hiçbir zaman değişime olan inancımızı kaybetmedik. Türkiye’nin bir gün iyi olacağına dair umudumuzu hiç kaybetmedik, yitirmedik. Çocuklarımıza güzel bir ülke bırakmak için iyilerin yürüyüşünü hep beraber ilmek ilmek ördük. 800 kişi ile başladığımız İYİ Parti Manisa il başkanlığı yolculuğumuza sizlerin emekleri ile bugün 15 bine yaklaşan üyemizle devam ediyoruz.

O sene bu sene

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’na aday olan tüm arkadaşlarımızın bizlerin yaptığı çalışmaların çok daha iyisini yaparak partimizi büyüteceğine olan inancımız tamdır.  Bilmeden kırdığımız üzdüğümüz dostlarımız var ise affola. Tüm İYİ Partili ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. İYİ Parti’nin tüm kadroları partimizi hem Türkiye’de hem Manisa’da birinci parti yapmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Sahadan biran olsun kopmayacağız. Genel başkanımızı başbakan, partimizi iktidar yapacağız. Güçlü, zengin ve mutlu Türkiye’yi el ele kol kola hep birlikte inşa etmemize  çok az kaldı. O sene bu sene”dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir