İYİ Partili Eryılmaz’dan AKP’li Aydemir’e: Haddini bil!

 İYİ Partili Eryılmaz’dan AKP’li Aydemir’e: Haddini bil!

İYİ Partili Eryılmaz, Memur Maaşlarının bütçeye yük olduğunu söyleyen AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in memurlardan özür dilemesi ve milletvekilliğinden düşürülmesi gerektiğini belirterek “Herkes haddini bilmek zorundadır”dedi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, bütçe komisyonunda yaptığı konuşmasında memur maaşlarının bütçeye yük olduğunu söyleyen Manisa AKP Milletvekili Uğur Aydemir’i sert bir dille eleştirdi.
“ÖZÜR DİLEMELİ VE MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DÜŞÜRÜLMELİ”
Aydemir’i kastederek “Patates soğan milletvekilimizi, Manisa daha önceden duymuştu.”diyen Eryılmaz, şunları söyledi “Bunu da Manisa’da gündeme getirmiştik. Vatandaşa, çocuklarımıza beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmesini, et, süt, yumurta yememesini, patates ve soğan yemesini tercih ettirmeye çalışan Uğur Aydemir, bu önerisiyle çok gündem olmuştu. Memurumuza, emeğinin hakkını, alın terini, bu devletin bel kemiği olan memurlarımıza çok gören siyasi iktidarın, Manisa’nın milletvekili; AK Parti kadroları tarafından tamamen, hızlı bir şekilde özür dilettirilmeli ve milletvekilliğinden düşürülmelidir. Hiç kimse; milletvekili de olsa, bakan da olsa, başbakan da olsa devletin memurunu açlık sınırına itecek bir ithamda bulunamaz, hakaret edemez. Herkes haddini bilmek zorundadır. Siz bu memurun, işçinin, esnafın sorunlarını çözmek için bu iktidara talip oldunuz. Ya yapın; ki yapamıyorsunuz, o zaman bırakın gidin. Siz 5’li müteahhit çetesine öngördüğünüz, faizcilere öngördüğünüz refahı ve kalkınmayı memurunuza çok görüyorsanız beyin ölümünüz gerçekleşmiş demektir. Buradan AK Parti yöneticilerine sesleniyorum; memuru hakir gören, memura hakaret eden, memura emeğinin terini çok gören bu Manisa milletvekilinin bir an önce iktidar partisinden uzaklaştırılması ve milletvekilliğinin düşürülmesi gerekmektedir. Net…”

İYİ PARTİLİ HASAN ERYILMAZ
AKP’Lİ UĞUR AYDEMİR

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir