İYİ Parti’nin yeni Manisa İl Başkanı Zafer İksir oldu

 İYİ Parti’nin yeni Manisa İl Başkanı Zafer İksir oldu

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nın 3. Olağan İl Kongresi, Kültür Sitesi Lale Salonu’nda yapıldı. 4,5 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten Hasan Eryılmaz aday olmazken, Av. Ali Zafer İksir, delegelerin oylarıyla İYİ Parti Manisa İl Başkanı seçildi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nın 3. Olağan İl Kongresi, büyük bir heyecanla Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı İl Başkanlığı seçimlerine delege ve partililer yoğun ilgi gösterdi.

Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP İl Başkanvekili Ali Kuyumcu ve yöneticileri, Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onutmak ve Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek, Saadet Partisi il yöneticileri, İYİ Parti İlçe Başkanları ve yönetimleri, STK temsilcileri ve İYİ Partili üyeler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz; salondaki kalabalığın büyük bir coşku içerisinde 2023 seçimlerine hazırlandığını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Başbakan ve İYİ Parti’yi iktidar yapmak için dur durak bilmeden çalışmaya devam ettiklerini söyledi.İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, kongrede yaptığı konuşmada milletvekili adayı olacağı için il başkanlığına adaylığını koymadığını belirterek, yola çıkan tüm adaylara başarı dileklerinde bulundu.

Ali Zafer İksir, Erhan Dumlu ve Tunç Önsoy’un yarıştığı seçimlerde 3 aday  da İYİ Partinin iktidara hazır olduğunu ifade ederek, 2023 seçimlerinde güçlü kadrolarla iktidara geleceği yönünde konuşmalar yaptı.

Av. Zafer İksir

İYİ PARTİ’NİN YENİ İL BAŞKANI ALİ ZAFER İKSİR

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Ali Zafer İksir, Erhan Dumlu ve Tunç Önsoy kongrede kendi listeleriyle yarışan isimler oldu. 597 delegenin oy kullandığı seçimlerde 3 oy geçersiz sayıldı. Av. Ali Zafer İksir 326, Tunç Önsoy 180 ve Erhan Dumlu 88 oy aldı. Av. Ali Zafer İksir, İYİ Parti’nin yeni İl Başkanı oldu. Av. İksir, İYİ Parti’nin bayrağını hem Manisa’da hem de Türkiye’de en üst noktaya taşıyacaklarını söyledi. Kongre, hatıra fotoğraflarının çekimiyle son buldu.

İYİ Parti yeni Manisa İl Başkanı seçilen Av. Ali Zafer İksir’in yönetim listesinde yer alan isimler :

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir