İzmir’de 53 milyonluk ramazan dayanışması

 İzmir’de 53 milyonluk ramazan dayanışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 561 bin kişilik iftar yemeği, 40 bin haneye gıda ve hijyen paketi dağıttı, 70 bin hanenin hesabına da bayram öncesi 300’er lira nakdi destek yatırdı. İzmir’de belediye bütçesinden toplam 53 milyon liralık kaynak dayanışma için ayrıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan ramazan dayanışması, bayrama kadar geçen bir aylık süreçte 1 milyonun üzerinde İzmirliye ulaştı.

İzmir’in birçok noktasında 19 milyon 910 bin TL değerinde toplam 561 bin 500 kişilik iftar yemeği verildi. Yaşam koşullarının giderek ağırlaştığı günlerde mutfaklardaki yangını bir nebze olsun söndürebilmek için 40 bin haneye toplam 12 milyon 746 bin TL değerinde gıda ve hijyen paketi dağıtımı yapıldı. Bayram öncesinde ise 70 bin hanenin banka hesaplarına 300’er liradan toplam 21 milyon TL’lik nakdi destek yatırıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan dayanışması kapsamında İzmirlilere toplam 53 milyon 656 bin TL’lik destek sağlamış oldu.

19 ilçede kapı kapı yemek dağıtıldı

Yemekler 19 ilçede 189 bin kişiye kapı kapı dağıtıldı. 9 noktada bulunan dayanışma noktaları, mobil ikram araçları ve yatılı kurumlarla beraber 253 bin 500 kişilik iftar yemeği dağıtımı yapıldı. Üniversite öğrencileri için Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Tarık Akan Gençlik Merkezi Önü, Ege Üniversitesi ile üniversite Metro Çıkışı, Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde 55 bin kişilik yemek verildi. İftar saatinde evlerine yetişemeyecek yurttaşlar için ise Üçyol Metro, Halkapınar Metro ve Konak Metro istasyonlarında 30 bin kişilik kumanya dağıtımı yapıldı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.