Kadın kooperatifi uluslararası pazara açıldı

 Kadın kooperatifi uluslararası pazara açıldı

Manisa’da kadınlar tarafından kurulan ve Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütü’nün (FAO) desteklediği Manisa İlmek Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin açılışı gerçekleşti. Birçok kurum tarafından desteklenen kooperatif, uluslararası satış bantları kurmuş durumda.

El halısı üretiminin yapılacağı kooperatifde üyeler tarafından yapılacak olan gıda ürünlerinin satışı da gerçekleştirilecek.

Kooperatif konusunda kadınların güzel örnekler sergilediğini söyleyerek çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “ Kadınlarımız kooperatifleşme konusunda hem ülkemizde hem de İlimizde güzel örnekler sergiliyorlar, adeta kooperatifçiliğin lokomotifi haline gelmeye başladılar. Öncelikle kendilerini bu güzel çalışmaları için kutluyorum. İnanıyorum ki bugün yapılan çalışmalar diğer alanlarda faaliyet gösteren kooperatiflere de örnek olacaktır” dedi.

“ŞİMDİDEN PAZAR SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ”

Vali Karadeniz “ Kadınlarımız, daha işin başında doğru bir başlangıç yaparak şimdiden pazarlama ile ilgili sorunları çözmüş hatta uluslararası alanda satış bantlarını kurmuş durumda. Burada sergilenen güzel işbirliğinde emeği ve desteği olan Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Japon Hükümetine, Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütüne ve kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Kooperatifimizin İlimize ve kadınlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.
Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra, Gıda Güvenliği Uzmanı ve Projenin Teknik Sorumlusu Keigo Obara, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Tarım İl Müdürü Metin Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir, Kooperatif Başkanı ve Türk Faydalanıcı Zuhal Güneş ve kooperatif üyeleri katıldı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir